کد خبر: 3732520
تاریخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۳
گروه بین‌الملل ـ جمعی از ساکنان شهر «كاوفبويرن» واقع در ایالت «بایرن» آلمان، با اختصاص قطعه زمینی برای ساخت یک مسجد جدید در این شهر مخالفت کردند.

به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه خبری الجزیرة؛ اکثریت ساکنان شهر كاوفبويرن واقع در بخش جنوبی آلمان در نظرسنجی انجام شده در خصوص اختصاص قطعه زمینی برای ساخت یک مسجد جدید در این شهر، مخالفت  خود را اعلام کردند.

حدود 60 درصد از شرکت‌کنندگان در این نظر سنجی که با مشارکت 45 درصد از ساکنان شهر كاوفبويرن برگزارشد، بیان کردند: مخالف ساخت مسجدی جدید در زمینی که در منطقه تجاری این شهر واقع شده است، هستند.

مقامات شهر كاوفبويرن قصد انجام مذاکرات با انجمن فرهنگی اسلامی ـ ترکی در رابطه با اختصاص قطعه زمینی در منطقه تجاری را داشتند که این قطعه زمین در چارچوب قرارداد بهره‌برداری برای مدت 99 سال در اختیار این انجمن قرار می‌گرفت و در مقابل مقامات شهر حق مشارکت در تصمیم گیری‌های مربوط به طراحی مسجد را داشتند.

در همین رابطه مخالفان ساخت این مسجد حدود 3250 امضا مبنی بر مخالفت با این طرح جمع آوری کردند که براساس آن شورای شهر كاوفبويرن تصمیم به برگزاری نظر سنجی گرفت.

بر همین اساس، این طرح به دلیل آن که توسط یکی از انجمن‌های فرهنگی وابسته به اتحادیه اسلامی ـ ترکی آلمان اجرا می‌شود و منتقدان این اتحادیه را یکی از بازوان رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه می‌دانند، با انتقاد روبه رو شده است.

علی‌رغم نتایج به دست آمده از این نظرسنجی هنوز دستور منع ساخت این مسجد صادر نشده است و انجمن فرهنگی ـ اسلامی ترکی می‌تواند قطعه زمین دیگری را برای ساخت مسجد انتخاب کند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: