کد خبر: 3788052
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۰
نصرت‌الله لطفی در نشست خبری:

مردم بدون توجه به مشکلات اقتصادی براساس تکلیف دینی در راهپیمایی 22 بهمن حضور می‌یابند

گروه سیاسی ــ قائم‌مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اظهار کرد: اهمیت حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن امسال متفاوت از خواسته‌های اقتصادی آن‌هاست، چراکه می‌دانند باید این مشکلات را نادیده بگیرند و به تکلیف دینی خود عمل کنند. از سوی دیگر متوجه هستند که هر مشکلی صرفاً در چارچوب نظام قابل رفع است.

لطفی

به گزارش خبرنگار ایکنا، نصرت‌الله لطفی، قائم‌مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و رئیس ستاد مرکزی بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، صبح امروز چهارشنبه 17 بهمن‌ماه در نشستی خبری برای تشریح برنامه‌های راهپیمایی یوم‌الله 22 بهمن اظهار کرد: در ماه‌های قبل نشست‌های متعددی درباره چهل‌سالگی انقلاب برگزار کردیم و در آستانه یک روز به یاد ماندنی هستیم و ان‌شاالله بتوانیم حماسه‌ای تاریخی و دشمن‌شکن برگزار کنیم.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی پدیده‌ای بی‌نظیر و برخلاف تصور دو ابرقدرت آن روز و با ویژگی‌های منحصر به فرد بود؛ این انقلاب قائل به حزب و گروهی نبود. در طول این چند دهه نیز پدیده‌ای استثنائی را با عنوان راهپیمایی مردمی بزرگداشت پیروزی انقلاب اسلامی در کشور خواهیم داشت.

لطفی افزود: مردم ایران اسلامی عامل استمرار انقلاب و بالندگی نظام اسلامی هستند. لذا چهل‌‌ سالگی پیروزی انقلاب اسلامی باید با ویژگی استثنائی در مقایسه با ۳۹ سال قبل مواجه باشد، چراکه چهل سالگی نماد بلوغ انقلاب اسلامی است.

رئیس ستاد مرکزی بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بیان کرد: امروز مردم با همان روحیه دوره جنگ تحمیلی باید جنگ هوشمندانه اقتصادی اخیر علیه ایران را با احساس تکلیف دینی خنثی کنند تا یکبار دیگر انقلاب بیمه شود و بتوانیم از این پیچ تاریخی عبور کنیم.

وی ادامه داد: اهمیت حضور مردم در این راهپیمایی متفاوت از خواسته‌های اقتصادی آن‌هاست، چراکه مردم می‌دانند باید این مشکلات را نادیده بگیرند و به تکلیف دینی خود عمل کنند. از سوی دیگر می‌دانند که هر مشکلی صرفاً در چارچوب نظام قابل رفع است.

لطفی افزود: دشمنان با القای شایعات به شکل شیطانی تلاش دارند بین مردم و مسئولان و همچنین بین خود مردم اختلاف بیندازند، اما این آرزو را با خود به گور خواهند برد.

رئیس ستاد مرکزی بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ادامه داد: ستاد برگزاری راهپیمایی امسال به دلیل اهمیت موضوع کار خود را از یکسال قبل آغاز کرد. امسال برای اولین‌بار نمایشگاه دستاوردهای انقلاب اسلامی را برگزار کردیم و تا ۲۲ بهمن هم دایر خواهد بود. این اقدام حاصل همکاری نهادهای مختلفی بود که خوشبختانه از آن استقبال خوبی هم شد.

لطفی اظهار کرد: باید تأکید کنم که با برگزاری راهپیمایی ۲۲ بهمن مأموریت این ستاد پایان نخواهد یافت. لذا قرار شد دستاوردهای چهل سال اخیر را به میزان بیشتری برای مردم تشریح کنیم تا استمراردهنده این حرکت الهی باشند. بنابراین کارهای تبلیغاتی و رسانه‌ای خودمان را ادامه خواهیم داد.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اظهار کرد: در روزهای آتی ادامه سلسله‌نشست‌ها و بصیرت‌افزایی‌ها را خواهیم داشت. همچنین برای قدرشناسی از مردم فهیم ایران، تا ۲۲بهمن افتتاح پروژه‌ها ادامه خواهد داشت.

لطفی یکی از ویژگی‌های چهلمین فجر انقلاب را، که با عنوان فجر فاطمی نامگذاری شد، تقارن شهادت حضرت فاطمه(س) بیان کرد و گفت: این روز منافاتی با برگزاری جشن‌های پیروزی انقلاب ندارد و هیئات مذهبی نیز به برگزاری مراسم شهادت خواهند پرداخت و سیاهپوش کردن شهرها و مراسم عزا هم انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: این راهپیمایی در هزار شهر و برای اولین‌بار در ۱۰ هزار روستا در راستای تجدید عهد مردم با اسلام، پیامبر(ص)، امام(ره) و رهبری و بیمه کردن نظام برآمده از انقلاب و ناکام گذاشتن دشمن در این جنگ برگزار می شود.

رئیس ستاد مرکزی بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: سردمداران کفرپیشه آمریکا از قبل گفته بودند که ایرانیان جشن چهل سالگی را به چشم خود نخواهند دید. لذا مردم شریف، بصیر و همیشه در صحنه، که خود آغازگر قیام ابراهیم‌گونه بودند و اسماعیل‌های خود را هم تقدیم کردند، امسال باشکوه‌ترین راهپیمایی تاریخ انقلاب را برگزار خواهند کرد.

قائم‌مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی افزود: جهانیان بدانند که با وجود همه فشارها و جنگ اقتصادی، مردم در روز ۲۲ بهمن یکبار دیگر دین خود را به انقلاب اسلامی ادا خواهند کرد.

وی ادامه داد: بیش از شش هزار خبرنگار، عکاس و تصویربردار داخلی و خارجی این راهپیمایی عظیم و دشمن‌شکن را پوشش خواهند داد و مردم بار دیگر مشتی محکم بر دهن دشمنان خواهند زد.

لطفی در ادامه این نشست خبری به تشریح اهم برنامه‌های روز 22 بهمن پردخت و اظهار کرد: این مراسم با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین روحانی، رئیس‌جمهری اسلامی ایران، برگزار می‌شود و اقوام، مذاهب و عشایر با لباس محلی در میدان آزادی حضور خواهند داشت و سرود  هزار و ۳۹۷ نفره دانشجویی نیز اجرا خواهد شد.

وی افزود: همچنین قطعنامه سراسری به عنوان پیامی برای جهانیان قرائت خواهد شد تا جهانیان بدانند که می‌توان نظامی داشت که نه سلطه‌گر باشد و نه سلطه‌پذیر.

لطفی ادامه داد: شامگاه ۲۱ بهمن در روز یکشنبه آینده طبق روال متعارف سنوات قبل و بدون هیچ‌گونه تغییری در ساعت ۲۱ گلبانگ «الله اکبر» در تمامی ایران اسلامی به شکرانه چهل سالگی انقلاب و ورود به دهه پنجم انقلاب انجام خواهد شد. امسال یک ویژگی متفاوت هم در تهران به صورت ویژه خواهیم داشت و چهل نقطه پایتخت نورافشانی می شود.

وی بیان کرد: روز پنجشنبه هفته جاری مراسم مهمانی لاله‌ها را در مزار شهدای انقلاب اسلامی برگزار خواهیم کرد، چراکه این انقلاب با خون صدها هزار شهید گلگون کفن آبیاری شده است. لذا باید میراث گرانقدر شهدای عزیز و امام امت را حفظ کنیم.

رئیس ستاد مرکزی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی تأکید کرد: در این روز گلزار شهدای گرانقدر در سراسر کشور عطرافشانی می‌شود. در برخی شهرها حتی گلباران هوایی هم انجام خواهد شد. همچنین گلباران مزار شهدای اقلیت و اهل تسنن و شهدای یک روستا در خوزستان از دیگر برنامه‌هاست.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با بیان اینکه محور سخنرانی‌های این روز در سراسر کشور، تبیین دستاوردهای چهل ساله انقلاب، پرهیز از تفرقه و ضرورت تقویت همدلی است، یادآور شد: برای اینکه دگر طیف سخنرانان، فراگیری و تفاوت دیدگاه وجود داشته باشد، از همکاران استانی خواسته‌ایم که دعوت‌کننده سخنران نباشند تا در این زمینه محدودیتی نباشد و از سوی دیگر سخنرانان دولتی هم حضور داشته باشند.

وی با بیان اینکه هزار غرفه فرهنگی و امدادی در تهران و بیست هزار غرفه در شهرستان‌ها برای روز 22 بهمن‌ماه تدارک دیده شده، اظهار کرد: مراسم امسال باشکوه‌تر از سالیان قبل برگزار خواهد شد و تعداد زیادی از شبکه‌های تلویزیونی و رادیویی خارجی نیز در حال گرفتن مجوز برای پوشش این راهپیمایی هستند. در این روز در میدان آزادی‌ برنامه مداحی از سوی سعید حدادیان نیز انجام خواهد شد.
لطفی به سخنرانان مراسم 22 بهمن امسال در مراکز استان‌ها اشاره کرد و گفت: در تبریز، سرلشکر موسوی، فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران، ارومیه، منوچهر متکی، مشاور عالی رئیس مرکز جهانی تقریب مذاهب اسلامی، اردبیل، محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه، اصفهان، حجت‌الاسلام والمسلمین حاج‌صادقی، نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ایلام، حاجی‌بابایی، نماینده همدان در مجلس، بوشهر، محمدباقر قالیباف، تهران، ریاست محترم جمهور، شهرکرد، سرداد سلامی، جانشین فرمانده کل سپاه انقلاب اسلامی، مشهد مقدس، آیت‌الله رئیسی تولید آستان مقدس رضوی، بیرجند، حجت‌الاسلام علوی، وزیر اطلاعات، بجنورد، شریعتمداری وزیر تعاون، زنجان، حجت‌الاسلام والمسلمین دولابی، نماینده استان در مجلس خبرگان، سمنان، مهندس ضرغامی، زاهدان، سرلشکر رحیم‌صفوی، شیراز، اسحاق جهانگیری، قزوین، سردار رمضان شریف، قم، حجت‌الاسلام والمسلیمن سعیدی، رئیس عقیدتی – سیاسی ستاد کل نیروهای مسلح، سنندج، نقوی حسینی، نماینده ورامین، کرمان، حجت‌الاسلام والمسلمین ابوترابی، کرمانشاه، حجت‌الاسلام والمسلمین قمی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، یاسوج، حجت‌الاسلام والمسلمین غلامرضا مصباحی مقدم، گرگان، سردار نقدی، معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، رشت، سعید جلیلی، عضو شورای عالی امنیت ملی، خرم‌آباد، حجت‌الاسلام والمسلمین تقوی، نماینده ولی فقیه در جهاد کشاورزی، ساری، فرهاد دژپسند، وزیر اقتصاد، اراک، آیت‌الله حسینی‌بوشهری، دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه کشور، هرمزگان، حسینعلی امیری، معاون رئیس‌جمهور، همدان، آیت‌الله سیداحمد خاتمی، به ایراد سخنرانی خواهند پرداخت. در سه مرکز استان شامل یزد، اهواز و کرج هنوز سخنران ما قطعی نشده است.

قائم‌مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با بیان اینکه چنین مراسمی باید حول محور وحدت ملی و تبعیت از رهبر معظم انقلاب برگزار شود، گفت: باید در سخنرانی‌ها در این ایام، نگاه غیرجناحی وجود داشته باشد و همه سخنرانان، مصالح نظام و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب را مد نظر قرار دهد.

رئیس ستاد مرکزی بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی درباره اتفاق پیش آمده در کرج گفت: آنچه در کرج اتفاق افتاد و بعد از آن با اطلاعیه دفتر رئیس مجلس شورای اسلامی، باعث ایجاد شائبه درباره اصرار بنده در مورد سخنرانی رئیس مجلس در شهر کرج و نیز هماهنگی با امام جمعه این شهر شده است. اگر قرار بر این باشد که برای سخنرانی در هر استانی، رضایت آقایان جلب شود، بسیاری از دعوت‌ها اساساً امکان‌پذیر نخواهد شد.

لطفی با بیان اینکه برخی استاندارانی با ما تماس گرفتند و گفتند که سخنرانان دولتی باید جایگزین سخنرانان غیردولتی شوند، اظهار کرد: ما با تنگ‌نظری و دیدگاه جناحی مخالف هستیم. لذا چنین چیزی امکان‌پذیر نیست که فقط افرادی به عنوان سخنران انتخاب شوند که استانداران یا ائمه جمعه مایل هستند.

وی با بیان اینکه اصرار داشتم که رئیس قوه مقننه حتماً سخنران مراسم یکی از شهرها باشند، گفت: اصرار بر سخنرانی در کرج نبود، بلکه به خاطر سوابق اجرایی، مسئولیت‌ها و خدمات ایشان به ستاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، چنین اصراری داشتیم. بنابراین اگر خود آقای لاریجانی، سخنرانی‌شان در کرج را لغو نمی‌کردند، هیچ برنامه‌ای برای لغو سخنرانی رئیس مجلس نداشتیم و امیدواریم دیگر چنین چیزی تکرار نشود.

قائم‌مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی همچنین با اشاره به حضور مهمانان خارجی در این مراسم گفت: حدود 200 نفر از کشورهای مختلف از جمله آمریکا، فرانسه، انگلستان، ایرلند، فرانسه، ونزوئلا و دیگر کشورها و از میان چهره‌های سیاسی، هنری، ورزشی و دانشگاهی در جمع مردم ایران در جشن‌های فجر چهلم حضور خواهند داشت.

لطفی در بخش پایانی به برنامه‌های مراسم ویژه میدان آزادی تهران در روز 22 بهمن اشاره کرد و گفت: این مراسم از ساعت 9:30 صبح با تلاوت آیاتی از کلام‌الله مجید از سوی استاد کریم منصوری، از قاریان ممتاز بین‌المللی و اجرای سرود رسمی جمهوری اسلامی ایران و با حضور خانواده‌های معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، و مردم فهیم و همیشه در صحنه و مسئولان لشکری و کشوری، سفرا، کارداران و وابستگان نظامی کشورهای خارجی مقیم ایران و مهمانان خارجی، علما و شخصیت‌های کشورهای اسلامی آغاز خواهد شد.

وی افزود: اجرای سرود از سوی رزم‌نوازان دژبان ارتش، پرواز چتربازان و انجام عملیات نمایشی هوایی، اجرای سرود از سوی 1357 نفر از دانش‌آموزان، اجرای تواشیح گروه 22 نفره محمد رسول‌الله، سخنرانی رئیس‌جمهور و قرائت قطعنامه پایانی از دیگر برنامه‌های این روز در میدان آزادی هستند.

برای مشاهده گزارش تصویری نشست اینجا کلیک کنید!

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha