کد خبر: 3799204
تاریخ انتشار: ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۶
گروه بین‌الملل - اقلیت مسلمان آلمان از مقام‌های امنیتی این کشور خواستند تا تدابیر امنیتی و حمایت از مساجد آلمان را افزایش دهند.

به گزارش ایکنا به نقل از العالم؛ «ایمن مزیک» رئیس شورای مرکزی مسلمانان آلمان در یک کنفرانس خبری در برلین گفت: حضور پلیس در اطراف مساجد به بازدارندگی حملات احتمالی تندروها کمک خواهد کرد.
وی افزود: این اقدام آلمان همچنین یک معنای نمادین نیز خواهد داشت و اقلیت مسلمان احساس خواهد کرد که دولت و جامعه مسئولیت تامین امنیت آن‌ها را برعهده دارند.
حملات نژادپرستانه علیه مسلمانان طی سال‌های گذشته در آلمان به ویژه پس از موج اخیر ورود پناهجویان به این کشور افزایش یافته است.
پلیس آلمان 578 مورد ارتکاب به جرم علیه مسلمانان در ماه‌های ژانویه تا سپتامبر 2018 را ثبت کرده و دست‌کم 40 مسلمان نیز در حملات نژادپرستان زخمی شدند.
آلمان پس از فرانسه بزرگترین جامعه مسلمان را در میان کشورهای اروپای غربی در خود دارد؛ شمار مسلمانان در آلمان 4 میلیون و 700 هزار نفر برآورد می شود.جمعیت کل آلمان حدود 81 میلیون نفر است.
یادآوری می‌شود؛ جمعه گذشته نمازگزاران مسلمان در دو مسجد در شهر «کرایس چرچ» نیوزیلند هدف حمله مسلحانه قرار گرفتند. این حمله 50 کشته و ده‌ها زخمی در پی داشت.
متهم اصلی این اقدام تروریستی فردی 28 ساله به نام «برنتون هریسون ترنت» اهل استرالیاست که تصاویر جنایت وی از فیسبوک پخش شد و در شبکه‌های اجتماعی انتشار پیدا کرد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: