کد خبر: 3811765
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۶
گروه بین‌الملل - غرفه تونس در بخش بین‌الملل نمایشگاه قرآن کریم نسخه‌ای قدیمی از قرآن را با 247 سال قدمت در معرض دید عموم قرار داده است.

نمایش قرآنی با 247 سال قدمت در غرفه تونسبه گزارش ایکنا، فوزی العلوی، ناظر غرفه تونس، در این باره گفت: این نسخه از قرآن را در سال 1772 میلادی «محمد بن البوخلالی»، خطاط و خوشنویس تونسی، نگاشت.

وی افزود: این مصحف به خط عثمانی ـ قیروانی کتابت شده و از موزه شهر «قیروان» تونس به امانت گرفته شده تا در نمایشگاه بین‌المللی قرآن در معرض دید عموم قرار گیرد.

این استاد فلسفه دانشگاه «الزیتونه» تونس در ادامه گفت: همچنین، در این دوره از نمایشگاه قرآن ایران تصاویری از نسخه‌های خطی و قدیمی تونس را به نمایش گذاشته‌ایم که به خطوط مختلف مغاربی، عثمانی و قیروانی کتابت شده‌اند.

فوزی العلوی گفت: نشریه «مداد» در حوزه مطالعات قرآنی به سه زبان عربی، انگلیسی و فرانسوی و فصلنامه «مسارات» در زمینه مطالعات فلسفی و علوم انسانی و کتاب‌هایی در حوزه تاریخ شهر «قیروان» تونس از دیگر آثاری است که در این غرفه نمایشگاه عرضه شده است.

وی با عرضه کتابی با عنوان «طبقات القراء والمقرئین بافریقیة و تونس» در غرفه تونس اشاره کرد و گفت: این کتاب را «الهادی روشو»، از فعالان قرآنی تونس، نوشته که به معرفی زندگی‌نامه قاریان تونس و آفریقا از زمان فتوحات اسلامی تا سال 2015 اختصاص دارد.

بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم با شعار«قرآن معنای زندگی» همزمان با ماه مبارک رمضان از ۲۱ اردیبهشت تا ۴ خرداد در مصلای امام خمینی( ره) برپاست.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: