کد خبر: 3812359
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۰
گروه بین‌الملل ــ وقتی شیخ زکزاکی، روحانی در نیجریه شروع به فعالیت کرد، عربستان به کمک آمریکا و اسرائیل توطئه چینی و برای محدود کردن شیعیان نیجریه اقدام کردند.

به گزارش ایکنا، عبدالله زانگو، روحانی شیعه نیجریه ای در نشست تخصصی بین‌المللی وبیناری کشور نیجریه که شب گذشته، 26 اردیبهشت ماه در محل نمایشگاه بین المللی قرآن برگزار شد؛ درباره شیخ ابراهیم یعقوب زکزاکی گفت: وقتی چند سال قبل خبرنگاری از شیخ زکزاکی پرسید که شما چه کسی هستی، گفت: من مسلمان و به آداب و رسوم اسلام معتقد هستم و اسلام همه زندگی و فعالیتم را تشکیل می دهد. اگر شما اسم دیگری می خواهید، حرف دیگری است.

 عبدالله زانگو در ادامه گفت: شیخ هادی العلوی، استاد حوزه علمیه و مدرس شیخ زکزاکی می گوید که باید همه فعالیت های شما مثل شیخ زکزاکی باشد. میلیون‌ها نفر توسط او هدایت شده‌اند.

وی گفت: شیخ زکزاکی در یکی از سخنرانی هایش بیان کرد که من کار خیلی عجیبی انجام نمی دهم، مطابق قرآن عمل می کنم و از مردم نیجریه نیز می خواهم که دستورات قرآن را انجام دهند. وقتی شیخ زکزاکی در نیجریه شروع به فعالیت کرد، عربستان به کمک آمریکا و اسرائیل توطئه چینی کردند و برای محدود کردن شیعیان نیجریه اقدام کردند. آنها در سال 2015 تنها حسینیه ای که در شهر «زاریا» داشتیم از بین بردند و شیخ زکزاکی را به زندان انداختند که بعد از آن یکی از قاضیان مشهور نیجریه حکم به بی گناهی وی داد، اما دولت به این امر قانع نشد.

زانگو با توجه به اینکه نزدیک 60 سال است که نیجریه استقلال یافته بیان کرد: جنبش اسلامی چند سالی است که در نیجریه آغاز شده و با این وجود شرایط شیعیان این کشور خوب نیست و فقر، بیکاری و آوارگی در این کشور ادامه دارد.

قابل ذکر است که در حادثه سال 2015 میلادی در شهر شیعه‌نشین «زاریا» در نیجریه، شماری از شیعیان و طرفداران علامه زکزاکی به شهادت رسیدند و شیخ زکزاکی و همسرش نیز بازداشت شدند که بر اثر این حادثه، علامه زکزاکی یکی از چشمانش را دست داد.

بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم با شعار«قرآن معنای زندگی» همزمان با ماه مبارک رمضان از 21 اردیبهشت تا 4 خرداد در مصلای حضرت امام خمینی (ره) در حال برپایی است.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: