کد خبر: 3814438
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۸
معاون وزارت ورزش و جوانان:
گروه جامعه ــ معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان اعلام کرد: مسئولیت کنترل و مسدودسازی فعالیت سایت‌های شرط‌بندی به پلیس فتا واگذار شد.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، محمدرضا داورزنی، معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان نتایج نشست مشترک خود با شورای امنیت کشور در خصوص معضل شرط‌بندی در ورزش را تشریح کرد.

وی مقابله با شبکه‌های شرط‌‌بندی و فساد و تبانی در فوتبال را یک وظیفه ملی و بین دستگاهی برشمرد و گفت: در صورتجلسه نشست مشترک وزارتخانه و مدیران فدراسیون و اعضای شورای امنیت کشور درباره امنیت ورزشگاه‌ها و رویدادهای ورزشی مسئولیت کنترل و مسدودسازی فعالیت سایت‌های شرط‌بندی به پلیس فتا واگذار شد.

راه‌اندازی سایت و کانال رسمی هواداری صرفا باید از طریق سامانه رسمی انجام شود

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: بر این اساس راه‌اندازی سایت و کانال رسمی هواداری صرفا باید از طریق سامانه رسمی انجام شود و باشگاه‌ها می‌توانند علیه سایت‌ها و کانال‌های مجهول که با نام و آرم و هویت‌های معنوی باشگاه فعالیت دارند در مراجع قضایی طرح شکایت کنند.  

وی افزود: همچنین براساس مصوبه کمیته اخلاق در اردیبهشت 98 در راستای ساماندهی حوزه هواداری، ضمن انحلال کانون هواداران پس از استعلام از مراجع ذیصلاح نسبت به برنامه‌ریزی جهت ایجاد کانون هواداری زیر نظر معاونت فرهنگی باشگاه‌ها اقدام مقتضی انجام شود.

داورزنی تصریح کرد: با توجه به هدف‌گذاری و برنامه‌ریزی وزارت ورزش و جوانان در تمامی زیرساخت‌های مسابقات به خصوص فوتبال، اقداماتی جهت رفاه حال تماشاگران نظیر تعویض و نصب صندلی‌ها و شماره‌گذاری و بلیط فروشی هوشمند توسط شرکت توسعه انجام شده است و ساماندهی مسائل فرهنگی و جلوگیری از برخی ناهنجاری‌ها برنامه اصلی فدراسیون خواهد بود.

معاون قهرمانی وزارت ورزش گفت: همچنین از دیگر اقدامات می‌توان به ایجاد محیطی پرنشاط با هماهنگی وزارت ارشاد اسلامی به دلیل حضور تماشاگران در استادیوم‌ها ساعاتی قبل از مسابقه و سرگرم شدن آنها، نصب دوربین، ساماندهی هواداران، فروش بلیط الکترونیکی و آموزش لیدرها اشاره کرد.

معاون وزیر ورزش افزود: بابت مواردی که اعلام شد چندین جلسه با دستور وزیر در وزارت ورزش و جوانان با سازمان صدا و سیما، شورای امنیت کشور، سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال برگزارشد که اثرات آن در ادامه روند مسابقات از جمله بازی پرسپولیس و تراکتورسازی مشهود بود.

داورزنی گفت: قطعا در فصل آینده لیگ برتر سامان بهتری در موضوع بلیط فروشی و تعالی فرهنگی محیط ورزشگاه‌ها و مقابله با شبکه‌های هرمی و شرط‌بندی شاهد خواهیم بود و فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ در این مورد مسئولیت مستقیم دارند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: