کد خبر: 3815671
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۰
از سوی ایران؛
گروه بین‌الملل ــ به مناسبت سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) و روز جهانی قدس، نشست «قدس؛ پایتخت ابدی فلسطین» از سوی رایزنی فرهنگی ایران در دمشق برگزار شد.

به گزارش ایکنا به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی؛ به مناسبت سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) و روز جهانی قدس، نشست «قدس؛ پایتخت ابدی فلسطین» با حضور آیت‌الله سید ابوالفضل طباطبایی اشکذری، نماینده مقام معظم رهبری در سوریه، جواد ترک‌آبادی، سفیر و ابوالفضل صالحی‌نیا، رایزن فرهنگی ایران در سوریه در محل سالن اجتماعات امام خمینی(ره) رایزنی فرهنگی ایران در دمشق برگزار شد.

صالحی‌نیا با اشاره به اهمیت برگزاری این نشست، گفت: هر چه می‌گذرد اهمیت اعلام روز جهانی قدس از سوی امام خمینی(ره) بر ما بیشتر روشن شده و مشخص می‌شود این اقدام، نه صرفاً اقدامی تبلیغاتی بلکه اقدامی هوشمند مبتنی بر نگاهی راهبردی بوده که پیام آزادسازی تمام سرزمین فلسطین و محو کیان صهیونیستی از نقشه را در بردارد.

وی با اشاره به همزمانی سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) و روز قدس در سال جاری، روز قدس را میراث معنوی امام(ره) برشمرد و با مروری بر جایگاه فلسطین در فکر و شعارهای انقلاب اسلامی، سیاست ثابت و تغییرناپذیر ایران در حمایت همه جانبه از ملت فلسطین را مورد تأکید قرار داد.

رایزن فرهنگی کشورمان همچنین، به سالگرد رحلت حافظ الاسد، رئیس جمهور فقید سوریه که چند روز پس از روز قدس است، اشاره و مواضع ارزشمند و ثابت او در حمایت از قضیه فلسطین و دشمنی با رژیم صهیونیستی را یادآوری کرد.

پس از آن، پیام صوتی مطران عطاالله حنا، رئیس اساقفه سبسطی قدس خطاب به این نشست پخش شد که در آن با تقدیر از اعلام روز قدس توسط امام خمینی(ره)، از حمایت‌های ایران و سوریه از فلسطین، تشکر و قدردانی شد.

انیس نقاش، تحلیل‌گر مسائل راهبردی و چهره سرشناس رسانه‌ای، خلف المفتاح، دبیرکل مؤسسه بین‌المللی قدس و انور رجا، مسئول تبلیغات و رسانه‌های الجبهه الشعبیه ـ القیادة العامه و آیت‌الله طباطبایی، نماینده مقام معظم رهبری در سوریه در سه محور «نگاه راهبردی امام خمینی(ره) در اعلام روز جهانی قدس»، «معامله قرن و خطرات آن بر آینده منطقه و قضیه فلسطین» و «جولان و قدس دو عنوان برای یک قضیه فلسطین» سخنرانی کردند.

فیصل المقداد، معاون وزیر خارجه سوریه هم در سخنانی، نگاهی تحلیلی به شکل‌گیری دو جبهه در منطقه یکی مقاومت در برابر صهیونیست‌ها و دیگری همراه و هم‌پیمان با کیان صهیونیستی انداخت.

ترک‌آبادی، سفیر ایران در سوریه طی سخنانی بر ثبات موضع جمهوری اسلامی ایران نسبت به قضیه فلسطین تأکید کرد و حمایت‌های کشورمان از سوریه را در همین راستا برشمرد.

در حاشیه این مراسم، نمایشگاه عکسی با محوریت ارتحال امام خمینی(ره) و آثار تجسمی هنرمندان فلسطینی از سوی اتحادیه هنرمندان تجسمی فلسطین در سالن اجتماعات رایزنی فرهنگی کشورمان برپا شد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: