کد خبر: 3816323
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۸
گروه بین‌الملل ـ برنامه قرآنی به مناسبت ماه رمضان در خیمه رمضان مسجدجامع پارک پیروزی مسکو، پایتخت روسیه، اجرا شد.

به گزارش ایکنا از روسیه؛ خیمه بین‌‌المللی رمضان مسكو که از ابتدای ماه رمضان برای چهاردهمین سال متوالی با حضور شخصیت‌های مسلمان روسیه و مقامات رسمی این كشور آغاز به كار كرده است دیروز جمعه 10 خرداد به ایران اختصاص یافت.

در این برنامه برنامه‌ای با حضور حافظان قرآن برگزار شد و طی آن حاضران در خیمه رمضان بخشی از آیه‌ای از قرآن را می‌خواندند و حافظان قرآن باید شماره آیه و نام سوره را می‌گفتند و آن را قرائت می‌کردند.

بنا بر این گزارش، خیمه رمضان برنامه‌ای خیریه و فرهنگی است که به همت اداره دینی مسلمانان مسکو و با حمایت اداره دینی مسلمانان روسیه و دولت مسکو برگزار می‌شود.

این برنامه هر سال در ماه رمضان در کنار مسجد جامع پارک پیروزی مسکو برگزار می‌شود و توانسته است طی چهارده سال گذشته موجب همبستگی مسلمانان روسیه با یکدیگر و تعامل آنان با دیگر مسلمانان شده و به برنامه‌ای نمادین تبدیل شده است که نمایانگر حیات فرهنگی و اعتقادی مسلمانان مسکو است.

سفارت ایران هر ساله در آخرین جمعه ماه رمضان و همزمان با روز قدس مراسم ویژه‌ای را در این خیمه برگزار می‌کند. در این مراسم علاوه بر سخنرانی برنامه‌های متنوعی شامل نمایشگاه عکس و کتاب قدس و همچنین پخش کلیپ‌ها و سرودهایی به همین مناسبت و برگزاری مسابقه میان شرکت‌کنندگان و اهدای جوایز با موضوع فلسطین و قدس و نیز صرف افطار اجرا می‌شود.

رقابت حافظان قرآن در خیمه رمضان مسکو

در 30 روز برپایی خیمه رمضان نمایندگان اقوام مسلمان ساكن مسكو و كشورهای مختلف از جمله تاتارها، آذربایجانی‌ها، تركمن‌ها و كشورهای اسلامی همچون ایران و تركیه و پاكستان روزهای فرهنگی خود را برگزار می‌كنند.

برنامه‌های این خیمه را در ماه رمضان هر شب یک كشور اسلامی یا خطه اسلامی برگزار می‌كند. هر ساله نمایندگان رسمی همه مذاهب روسیه، نمایندگان دولت مسكو، اعضای دومای دولتی و شورای فدراسیون، اندیشمندان، هنرمندان، تجار و مردم از ملیت‌ها و ادیان متفاوت از چادر بازدید و با سخنرانی‌های خود به آن غنا و زیبایی می‌بخشند.

در خیمه رمضان امسال پس از اجرای گروه تواشیح مجتمع آموزشی پیام امام(ره) مسکو، مسابقه‌ای قرآنی میان شرکت‌کنندگان برگزار شد. 

در پایان مراسم امسال پساز سخنرانی روشن عباس‌اف، معاون رئیس شورای مفتیان روسیه، مهدی سنایی، سفیر ایران در روسیه و حجت‌الاسلام و المسلمین احمد مبلغی، عضو مجلس خبرگان رهبری، به نفرات برگزیده در مسابقه خیمه رمضان مسکو جوایزی به رسم یادبود اهدا شد.

رقابت حافظان قرآن در خیمه رمضان مسکو

رقابت حافظان قرآن در خیمه رمضان مسکو

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: