کد خبر: 3825861
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۶
گروه بین‌الملل ـ زائران حج هند از ممنوعیت حمل آب زمزم در هواپیما هنگام بازگشت از حج، که هفته گذشته از طریق اطلاعیه‌ای به آژانس‌های هوایی این کشور اعلام شد،‌ ناخرسندند.

به گزارش ایکنا به نقل از خلیج‌تایمز؛ شرکت هواپیمایی «ایر ایندیا» به زائران هندی که در سال جاری برای حج به عربستان سفر می‌کنند اعلام کرد: حمل بطری‌های بزرگ حاوی آب زمزم در هواپیماهای باریک‌پیکر ممنوع است. 

مسافران اجازه دارند فقط در  هواپیماهای پهن‌پیکر و با دو راهرو آب زمزم را حمل کنند.

این ممنوعیت حمل آب زمزم تا تاریخ 15 سپتامبر(24 شهریور) اجرا خواهد شد و در پروازهای جده- حیدرآباد- بمبئی و جده-کوچین اعمال خواهد شد.

به گفته مسئولان شرکت‌های هواپیمایی، نوع هواپیماهای مورد استفاده برای انتقال حجاج و محدودیت صندلی دلیل اصلی اتخاذ این تصمیم است.

«فاطمه منال»، یکی از زائران هندی، با ابراز ناراحتی از این مسئله گفت: آب زمزم را از مکه به ارمغان می‌آوریم تا بتوانیم آن را برای تبرک میان دوستان و خویشاوندانمان پخش کنیم.

«راحیه سلیم»، یکی از زائران ساکن شارجه، نیز گفت: هرگز چنین موردی را در این سال‌ها ندیده‌ام. این برای سومین بار است که به حج می‌روم. آوردن آب زمزم از حج سنت مسلمانان است. این آب را از مکه می‌آوریم تا در مراسم مذهبی از آن استفاده کنیم. 

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: