کد خبر: 3834809
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۸

گلایه‌هایی از جنس درد از رسانه ملی/ هنر قرآنی را در عمل حمایت کنیم

گروه هنر ــ جشنواره سوخته‌نگاری «بر ساحل غدیر» چند روزی است که آغاز شده، اما خبری از این رویداد هنوز از رسانه ملی پخش نشده است.

مرتض نداف، دبیر جشنواره فرهنگی هنری «بر ساحل غدیر»، در گفت‌‌وگو با خبرنگار ایکنا اعلام کرد: جشن حراج تابلو‌های سوخته‌نگاری از ۲۱ مردادماه در تالار آیینه برج آزادی آغاز شده و تا ۳۱ مردادماه ادامه دارد. در این حراج ۲۷ تابلو سوخته‌نگاری به فروش می‌رسد. این برنامه با هدف حمایت از هنرمندان این عرصه که عموماً فرصتی برای فروش آثارشان ندارند برگزار می‌شود.

وی افزود: در آیین افتتاحیه این جشنواره یک جوان یهودی به اسلام مشرف شد، اما به دلیل مسائل امنیتی نام و تصویرش رسانه‌ای نشد. در آیین اسلام آوردن این جوان یهودی، وضعیتی پیش آمد که در شأن برخورد با این جشنواره نبود، زیرا رسانه ملی برای پوشش مراسم افتتاحیه به برج آزادی آمد، اما وقتی متوجه شد نمی‌تواند تصویر و نام جوان یهودی را رسانه‌ای کند از پخش رپورتاژی که از نمایشگاه تهیه کرده بود خودداری کرد.

نداف اضافه کرد: در مراسم افتتاحیه گندم منقوش به ذکر یاعلی متبرک به تربت امام حسین(ع) به جوان یهودی که نامش را علی گذاشته اهدا شد.

این هنرمند گفت: فعالان عرصه هنر‌های قرآنی توانایی ندارند که درباره آثار و برنامه‌هایشان تبلیغاتی داشته باشند. به همین جهت از رسانه ملی به‌ عنوان حامی آثار دینی انتظار داریم از جشنواره‌هایی نظیر بر ساحل غدیر حمایت کند، اما برخلاف انتظار چنین اتفاقی برای این رویداد رخ نداد.

این استاد سوخته‌نگار در پایان تأکید کرد: آثار 10 آستان در این جشنواره به نمایش درآمده است و از میان ۳۷ اثر حاضر در جشنواره هفت تابلو به من و همسرم زهرا مودب اختصاص دارد. همچنین تمام آثار مضمونی قرآنی و اسلامی دارند. مؤسسه فرهنگی ـ هنری سوخته‌نگاری ایران با همکاری برج آزادی بانی این رویداد هنری هستند.
 
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha