کد خبر: 3835325
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۴
گروه بین‌الملل ــ سخنگوی ایالت جامو و کشمیر می‌گوید که اوضاع این ایالت رو به بهبود است و هیچ کسی پس از لغو ماده 370 کشته نشده و کاهش منع رفت و آمدها و بازگشایی مدارس و اتصال تلفن و اینترنت به زودی انجام می‌شود.

به گزارش ایکنا از هند؛ سبرا مینیم، سخنگوی ایالت جامو و کشمیر، که تحت حاکمیت هند به فعالیت مشغول است، گفت: اوضاع کشمیر عادی و مطلوب است و پس از لغو ماده 370 تاکنون یکی از موفق‌ترین ایام را در اداره این ایالت داشته‌ایم،‌ به طوری که در این مدت کسی کشته نشده است.

وی با بیان این مطلب افزود: ارتباط تلفنی هنوز قطع است و تلفن‌های ثابت برخی از مناطق قرار است که وصل شود. همچنین اینترنت نیز در دسترس نیست.

مینیم همچنین درباره افراد بازداشت شده در این ایالت گفت: افرادی که جزء فعالان سیاسی بوده و بازداشت شده‌اند،‌ تا اطلاع ثانوی در بازداشت خواهند بود،‌ ولی کسانی که مشخص شده است فعالیتی با سابقه سیاسی نداشته‌اند به تدریج آزاد می‌شوند.

وی درباره گشایش مدارس در این ایالت اظهار کرد: مدارس شهرها باز نخواهد شد،‌ ولی این احتمال وجود دارد که به مرور زمان مدارس روستاها فعالیت خود را از سر بگیرند.

سخنگوی ایالت جامو و کشمیر مدعی شد: اوضاع خوب است و مردم با مأموران امنیتی همکاری دارند و از حضور آنها در این استان قدردانی کرده‌اند و اظهار می‌کنند که شرایط رو به بهبود است. همچنین منع رفت و آمدها به تدریج کم خواهد شد.

این سخنان در حالی مطرح شده است که چند روز پیش دولت نارندرا مودی،‌ نخست‌وزیر هند، اعلام کرده بود که هیچ محدودیتی برای حضور خبرنگاران و انعکاس وقایع جاری در کشمیر وجود ندارد، در حالی که بسیاری از خبرنگاران خارجی به دلیل عدم صدور کارت تردد در این ایالت مجبور به بازگشت شده‌اند.

همچنین شواهد و قرائن نشان می‌دهد که مطالب بیان شده از سوی سخنگوی کشمیر درباره کشته نشدن افراد در طول مدت زمانی که ماده 370 لغو شده است واقعیت ندارد. آمار دقیق و رسمی در دست نیست،‌ ولی طبق آمار غیررسمی تعداد کشته‌شدگان در این ایالت طی درگیری با نیروهای دولتی هند در چند روز گذشته 35 نفر گزارش شده است.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: