کد خبر: 3837507
تاریخ انتشار: ۰۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۷
گروه بین‌الملل ـ رژیم صهیونیستی بامداد امروز، چهارم شهریورماه، مواضع و پایگاه‌های «جبهه آزادیبخش فلسطین ـ فرماندهی کل» در منطقه «قوسایا» واقع در استان «بقاع» لبنان را بمباران کرد.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از پایگاه خبری «القدس العربی»، منابع خبری اعلام کردند که در حملات هوایی بامداد امروز جنگنده‌های رژیم صهیونیستی، مواضع و پایگاه‌های متعلق به جبهه آزادیبخش فلسطین ـ فرماندهی کل هدف قرار گرفت.
 
این حملات در منطقه سلسله کوه‌های شرقی لبنان و در مقابل روستای «قوسیا» در استان «بقاع» لبنان انجام شد.
 
یکی از مسئولان جبهه آزادیبخش فلسطین در این باره گفت: این حملات تلفات جانی برجای نگذاشت و فقط منجر به خسارت مادی در مواضع این جبهه شد.
 
پایگاه خبری النهار لبنان نیز گزارش داد: بعد از عملیات پهپادی بامداد یکشنبه اسرائیل در ضاحیه جنوبی بیروت، این رژیم سه حمله به مناطقی در مرز لبنان با سوریه در شرق «زحله» انجام داد که این حملات خسارت مادی بر جای گذاشت، اما تلفات جانی نداشته است. دولت لبنان هنوز در رد یا تأیید این اخبار واکنشی نشان نداده است.

حملات بامداد دوشنبه اسرائیل به لبنان در حالی صورت می‌گیرد که سیدحسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان، در واکنش به حملات پهپادی رژیم صهیونیستی به منطقه ضاحیه، به صهیونیست‌ها هشدار داد که آماده پاسخ «قریب‌الوقوع» به این تجاوزگری باشد.
 
تنش‌ها در منطقه پس از آن افزایش یافته که یک پهپاد شناسایی و یک پهپاد انتحاری و مسلح رژیم صهیونیستی، بامداد یکشنبه در صدد حمله به اهدافی در منطقه ضاحیه بودند، که به اهداف خود نرسیدند.
 
حمله صهیونیست‌ها به غزه
 
در همین حال رسانه‌های فلسطینی از حمله بامداد دوشنبه جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به مناطقی در شمال نوار غزه نیز خبر داده‌اند.
 
مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین گزارش داد: جنگنده‌های اسرائیلی بامداد دوشنبه یکی از مواضع نیروهای مقاومت فلسطین در غزه را هدف حمله قرار دادند.

بر اساس این گزارش، جنگنده‌های اسرائیلی با چهار موشک یکی از مواضع نیروهای مقاومت در نزدیکی روستای «ام النصر» در شهرک «بیت لاهیا» واقع در شمال نوار غزه را هدف قرار دادند.

منابع صهیونیستی یکشنبه‌شب مدعی شلیک دست کم چهار فروند راکت از غزه به سوی شهرک‌های مجاور این منطقه شدند که به دنبال آن آژیر خطر در این شهرک‌ها به صدا درآمد.

بنابر اعلام برخی منابع؛ گروه‌های مقاومت فلسطین در غزه یکشنبه‌شب شهرک‌های صهیونیست‌نشین «سدیروت»، «نیرعام» و «ایرز» را با چند موشک هدف قرار دادند که خبرها از زخمی‌شدن 36 شهرک‌نشین حکایت دارد.
 
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: