کد خبر: 3841942
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۱
گروه ادب ــ کتاب «گوشه ششم عاشقی» مجموعه داستان‌های عاشورایی به قلم سید محمد سادات اخوی به زودی به همت به‌نشر منتشر می‌شود.

به‌نشر «گوشه ششم عاشقی» را برای نوجوانان منتشر می‌کندبه گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی به‌نشر؛ کتاب «گوشه ششم عاشقی» عنوان مجموعه‌ای از داستان‌های عاشورایی شهدای جوان قیام کربلا همچون حضرت قاسم(ع)، حضرت علی اکبر(ع) و... است که با تألیف سید محمد سادات اخوی از نویسندگان و شاعران مطرح کشور برای نوجوانان به همت انتشارات به‌نشر منتشر خواهد شد.

این اثر ۲۱۱ صفحه‌ای که در سه بخش روایت می‌شود، در بخش نخست آن به صورت یک داستان که از ابتدا تا پایان هر داستان به یک ماجرا مرتبط است و درباره شخصیت‌های شهید قیام عاشورا است.

داستان‌های بخش دوم، دو بخشی هستند که در بخش نخست داستانی درباره یکی از پیامبران خداست و بخش دوم شبیه همان اتفاق را در زندگی امام حسین(ع) و خاندانشان نشان می‌دهد و در نهایت داستان‌های بخش سوم به هم پیوسته هستند.

بخش نخست با عنوان فصل شیرین «ستاره چینی» داستان‌هایی با عناوینی همچون آخرین ستاره، بازی آینه‌ها، «مرا» به خاطر «تو» و ... دارد، بخش دوم که فصل «به هم خوردن فصل ها» نام دارد، با قصه‌هایی همچون پدر و پسر (نوح و کنعان، حسین و علی اکبر(ع))، تشنگی و... و در بخش سوم با عنوان فصل سیل رودخانه‌ها (چهارده مجلس عاشورایی) از اتفاقات بین راه کاروان امام حسین(ع) تا کربلا، شهادت حضرت مسلم(ع)، ورود امام به کربلا، دو فرزند حضرت مسلم(ع)، دختر سه ساله کاروان امام حسین (ع)، یادی از حضرت قاسم(ع) و عبدالله(ع) فرزند امام حسن مجتبی(ع)، فرزندان کوچک کاروان امام؛ حضرت علی اصغر(ع) و حضرت علی اکبر(ع) در قالب شب اول محرم تا عصر عاشورا و ورود کاروان اسیران کربلا به شهر کوفه و خطبه حضرت زینب(س) در کوفه روایت می‌شود که به همت انتشارات به‌نشر منتشر خواهد شد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: