کد خبر: 3841992
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۲
آیت‌الله اراکی تأکید کرد:
گروه سیاسی ــ دبیرکل مجمع جهانی تقریب در دیدار با رئیس سازمان دیانت ترکیه بر ایجاد یک وحدت رویه پیرامون قضیه فلسطین بین علمای اسلام تأکید کرد: پیگیری مسئله فلسطین مربوط به یک ملت یا کشور خاص نیست بلکه مسئله همه امت اسلامی است.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از خبرگزاری تقریب، آیت‌الله محسن اراکی، دبیرکل مجمع جهانی تقریب، که برای شرکت در کنفرانس بین‌المللی «وحدت اسلامی: آینده فلسطین و جهان اسلام» به آنکارا سفر کرده است، روز گذشته، جمعه 22 شهریور، با علی ارباش، رئیس سازمان دیانت ترکیه، دیدار و گفت‌وگو کرد.

آیت‌الله اراکی در این دیدار با بیان اینکه مسئله فلسطین یکی از مهمترین مسائل امروز جهان اسلام است، اظهار کرد: پیگیری مسئله فلسطین مربوط به یک ملت یا کشور خاص نیست بلکه مسئله امت اسلامی است. به ذلت کشاندن فلسطین به ذلت کشاندن همه مسلمانان است.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب تأکید کرد: طرح‌های خطرناکی که امروز در فلسطین توسط صهیونیست‌ها اعمال می‌شود بسیار هشداردهنده است و سکوت در برابر آن جایز نیست.

وی اظهار کرد: در شرایط کنونی ایجاد یک وحدت رویه پیرامون قضیه فلسطین بین علمای اسلام در سراسر جهان یک هدف بزرگ و مهم است.

آیت‌الله اراکی در ادامه گفت: در گذشته دیدارهایی با مسئولان سازمان دیانت داشتیم و توافق شد که هیئتی از سوی ترکیه و هیئتی از علمای ایران برای همکاری دینی و فرهنگی با یکدیگر نشست‌هایی را برگزار کنند و امیدواریم در این همکاری فی مابین به یک طرحی در رابطه با وحدت رویه علمای اسلام پیرامون قضیه فلسطین برسیم.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب در ادامه به برگزاری سی وسومین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی که آبان ماه سال جاری با موضوع فلسطین در تهران برگزار می‌شود اشاره کرد و از علی ارباش، رئیس سازمان دیانت ترکیه، برای حضور در این کنفرانس دعوت به عمل آورد.

علی ارباش، رئیس سازمان دیانت ترکیه، نیز ضمن ابراز خرسندی از دعوتش برای حضور در سی و سومین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی اظهار کرد: پرداختن به موضوع فلسطین در کنفرانس وحدت سال جاری بسیار خوشحال‌کننده است.

وی با بیان اینکه مسئله فلسطین مسئله کل امت اسلام است، افزود: فلسطین در قلب ما جایگاه ویژه‌ای دارد و وحدت و برادری از جمله مفاهیمی است که ما از آن حمایت می‌کنیم و امیدواریم که پیام این مفاهیم برای همه مسلمانان تحقق پیدا کند.

رئیس سازمان دیانت ترکیه اظهار کرد: ظلم و ستمی که رژیم غاصب صهیونیستی علیه فلسطین و مردم فلسطین می‌کند بایستی در ما یک همبستگی و اتحادی ایجاد کند که با هم حرکت کنیم و پیروز شویم.

ارباش با بیان اینکه مسلمانان مانند اعضای بدن هستند و اگر یک عضو مشکلی داشته باشد سایر اعضا عم دچار مشکل می‌شوند، تأکید کرد: هر نوع فعالیتی برای بهتر شدن وضعیت مسلمانان و حل مسائل آنان باشد برای ما محترم است.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: