کد خبر: 3855228
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۷
گروه بین‌الملل ــ رهبران مسلمانان استرالیا می گویند با توجه به تهدیدهای تندروهای راستگرا، به کارگیری نگهبانان مسلح برای حفاظت از مساجد و مدارس مسلمانان ضروری است.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از روزنامه «دیلی میل»، «شورای ملی امامان جماعت استرالیا» (ANIC)، اعلام کرده قصد دارد برای مقابله با تهدیدهای راستگرایان افراطی علیه اماکن اسلامی، نگهبانان مسلح استخدام کند.   

«بلال رئوف» سخنگوی این شورا در گفتگو با نشریه «آسترلین» گفت: مدارس و کنیسه های یهودی استرالیا از ده سال قبل دست به این کار زدند، که اقدامی درست بوده است.

وی افزود: افرادی با مقاصد شرورانه بارها در گذشته به مساجد، کلیساها و کنیسه ها حمله کرده اند، چون می دانند پیروان ادیان در این اماکن آسیب پذیری  زیادی دارند.  

رئوف تأکید کرد که حمله سال گذشته به دو مسجد در شهر کرایست چرچ نیوزیلند که 51 نمازگزار در جریان آن کشته شدند و همچنین تشدید اسلام هراسی در استرالیا ضرورت تقویت امنیت مساجد را بیش از پیش نشان می دهد.

شورای ملی امامان جماعت استرالیا در اقدامی دیگر در این زمینه، کمیته ای با عنوان «کمیته ایمنی و امنیت» تشکیل داده و تعدادی کارشناس برای مشاوره امنیتی نیز به کار گرفته است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: