کد خبر: 3857206
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۲
سفیر یمن در تهران:
گروه بین‌الملل ــ ابراهیم دیلمی اظهار کرد: عزتی که امروز ملت یمن به آن دست یافته است، نتیجه بیش از 4 سال ایستادگی و مقاومت در برابر زورگویی آمریکا و ائتلاف متجاوز سعودی است.
عزت امروز ملت یمن نتیجه وحدت و مقاومت استبه گزارش خبرنگار ایکنا از سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی؛ ابراهیم محمد محمد الدیلمی، سفیر یمن در تهران، صبح امروز، 23 آبان‌ماه، طی سخنانی در آیین افتتاحیه سی و سومین کنفرانس وحدت اظهار کرد: ملت یمن با ایستادن در کنار یکدیگر و اتحاد و انسجام توانسته‌ است بیش از چهارسال جهاد و مقاومت کند.

وی در ادامه میلاد نبی مکرم اسلام(ص) را فرصتی برای وحدت بیشتر امت اسلام دانست و گفت: در سال‌های گذشته ظلم‌های فراوانی به ملت یمن وارد شده است، اما مردم این کشور با تمسک به تعالیم و آموزه‌های اسلام توانستند در مقابل زورگویی‌های آمریکا و ائتلاف متجاوز سعودی ایستادگی کنند و حتی آن‌ها را به زانو درآورند.

وی با اشاره به اینکه ملت یمن به دنبال صلح هستند، ابراز کرد: در گذشته موازنه قدرت میان یمن و ائتلاف متجاوز سعودی وجود نداشت، اما امروز ملت یمن در قیاس با گذشته بسیار قوی‌تر شده است.

ابراهیم دیلمی گفت: دولت یمن تاکنون چندین بار پیشنهاد صلح را مطرح کرده است، اما هنوز جواب مثبتی از طرف مقابل دریافت نکرده است.

وی با اشاره به این که گروه‌های تکفیری درصدد فساد فکری میان امت اسلام هستند، گفت: امروز ملت یمن از  سوی آمریکا و اسرائیل و سعودی‌ها و اماراتی‌ها هدف قرار گرفته است.

دیلمی با تأکید بر اینکه امت‌ اسلامی باید موضوع دفاع از ملت فلسطین و مسجدالاقصی را اولویت قرار دهند، افزود: همه باید وحدت داشته باشیم تا توطئه دشمنان در مورد فلسطین به نتیجه نرسد. البته نباید این موضوع باعث شود سایر کشور‌های اسلامی که تحت ظلم هستند فراموش شوند.
 
سفیر یمن در تهران اظهار کرد: دشمنان قصد دارند سرمایه‌های ما را نابود کنند، اما ما به راه خود تا رسیدن به پیروزی ادامه می‌دهیم، دشمنان به خصوص شیطان بزرگ آمریکا خوب می‌داند مردم کشور‌های اسلامی دشمن مستکبران هستند و به همین خاطر قصد تفرقه‌افکنی دارند، اما باید بگویم ما در این سال‌ها با چالش‌های زیادی رو‌به‌رو شدیم و تنها راه مقابله با این چالش‌ها را مقاومت می‌دانیم.
 
ابراهیم دیلمی در پایان با پرداختن به فشار‌ها و تحریم‌های آمریکا که موجب شهادت مردم یمن شده است، اظهار کرد: ملت یمن در سال‌های اخیر حملات ظالمانه و غیرانسانی را متحمل شده است.
 
یادآور می‌شود سی‌و‌سومین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی با محوریت «وحدت امت در دفاع از مسجد‌الاقصی» صبح امروز، ۲۳ آبان، با سخنرانی حسن روحانی، رئیس‌جمهور کشورمان، در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی در تهران آغاز به کار کرد و تا شنبه، ۲۵ آبان ادامه دارد.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: