کد خبر: 3858301
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۷
گروه بین‌الملل ــ اداراه پست تونس با الگوبرداری از برخی کشورهای عربی، تمبر یادبود «قدس، پایتخت فلسطین» را منتشر کرد.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از پایگاه خبری المیادین، انتشار تمبر «قدس، پایتخت فلسطین» در تونس در چارچوب اجرای مصوبه «کمیته دائمی عربی پست» وابسته به «اتحادیه عرب» صورت گرفت.

آیین رونمایی از این تمبر یادبود، امروز، 29 آبان‌ماه، برگزار می‌شود و در همین راستا، اداره پست تونس در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: این تمبر در چارچوب اجرای مصوبه کمیته دائمی عربی پست و با الگوبرداری از برخی کشورهای عربی منتشر شده است.

در اطلاعیه اداره پست تونس آمده است: «موضع کشور تونس در حمایت از قضیه فلسطین ثابت است و این کشور حامی تلاش‌های بین‌المللی برای صلح عادلانه و همه‌جانبه در راستای پایان اشغالگری اسرائیل و در نهایت ایجاد کشور مستقل فلسطین به پایتختی قدس است».

مصوبه صدور یکپارچه تمبر عربی قدس از سلسله تصمیمات همبستگی و حمایت از آرمان فلسطین است که این اقدام به منظور تأکید بر جایگاه فلسطین و هویت عربی و اسلامی آن انجام می‌شود.

تمبر پستی جدید و محصولات مرتبط با آن در کلیه دفاتر پستی برای فروش عرضه می‌شود. همچنین تمبر یادبود قدس را می‌توان با استفاده از روش‌های مختلف پرداخت الکترونیکی از سایت «تمبرهای پستی» وابسته به اداره پست تونس دریافت کرد.

یادآوری می‌شود، خردادماه سال جاری نیز شرکت پست اردن تمبر یادبودی را با عنوان «قدس؛ پایتخت فلسطین است» طراحی و چاپ کرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: