کد خبر: 3873923
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۴
گروه بین‌الملل ــ سه ورزشکار مسلمان آمریکایی روز گذشته روایت‌های خود را از تبعیض با دیگران به اشتراک گذاشتند.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از Toledo Blade، در مراسمی که روز جمعه، چهارم بهمن، در دانشگاه لوردِس (Lourdes University) شهر اوهایو برگزار شد، سه ورزشکار زن مسلمان روایت‌های خود را از تبعیض با حاضران در میان گذاشتند.

میزبانی این رویداد را یک تشکل مردم‌نهاد به نام Let Noor Run برعهده داشت. بلقیس عبدالقادر، بسکتبالیست محجبه دانشگاه ممفیس، امایا ظفر، بوکسور محجبه و نور الکساندریا ابوکرم، که در رشته دو فعالیت می‌کند،‌ در این برنامه حضور داشتند.

به دلیل قانون فدراسیون بین‌المللی بسکتبال که بازیکنان را از پوشش سر منع می‌کند، عبدالقادر از حضور در مسابقات حرفه‌ای بین‌المللی بسکتبال و ظفر نیز در یک مقطع از حضور در رینگ بوکس محروم شد، زیرا آن‌ها حاضر نبودند حجابشان را بردارند.

ابوکرم در مورد تبعیض علیه زنان مسلمان ورزشکار گفت: اینکه این نوع از تبعیض‌ها بر سه ورزشکار سه ورزش مختلف تأثیر می‌گذارد، نشان می‌دهد که تبعیض بیشتر از آن چیزی است که مردم تصور می‌کنند. به همین دلیل برای ورزشکاران مسلمان مهم است که روایت‌های خود را بیان کنند و به خصوص با افرادی که تجربیات یکسانی نداشته و ممکن است این موضوع را درک نکنند، ارتباط داشته باشند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: