کد خبر: 3881623
تاریخ انتشار: ۰۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۲
«اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی حماس شایعه اقامتش در کشورهای دیگر و عدم بازگشت خود به نوار غزه را تکذیب کرد.

توضیحات هنیه درباره شایعه اقامت در دیگر کشورهابه گزارش ایکنا؛ به نقل از پایگاه خبری الحدث، «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی حماس اخباری را که از قصد اقامت وی در قطر یا ترکیه و عدم بازگشت او به نوار غزه منتشر شده است، تکذیب کرد.

وی در این باره توضیح داد: این که من هرگز به نوار غزه بازنمی‌گردم، صحیح نیست بلکه ما بدون توجه به این شایعات ممکن است در هر کشوری هر مقدار که لازم باشد، اقامت داشته باشیم.

هنیه با بیان این که اهدافی در ورای این شایعات نهفته است، گفت: وظیفه من این است که در قلمرو جنبش و در میان هموطنان خود در اردوگاه‌های پناهندگان سفر کنم اما وطن من فلسطین و محل اقامت من غزه است.

وی با اشاره به این که جنبش حماس مانند ملت فلسطین در مناطق مختلف جغرافیایی حضور دارد، تصریح کرد: مصلحت فلسطین و امور جنبش نیازمند سفر به مناطق مختلف و پیگیری مسائل سیاسی و رهبری جنبش است.

رئیس دفتر سیاسی حماس در ارتباط با مخدوش شدن روابط حماس و مصر گفت: روابط با مصر، رابطه‌ای تاریخی و دارای ابعاد استراتژیک است و رابطه‌ای زودگذر نیست که با تغییرات اینجا و آنجا تغییر کند.

وی افزود: برخی اختلاف نظرها وجود دارد که این در مسائل سیاسی امری طبیعی است اما در طبیعت روابط و همکاری بین ما تأثیر ندارد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: