کد خبر: 3885915
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۱
ماهاتیر محمد، نخست‌وزیر پیشین مالزی، نسبت به تأثیرات شدید اقتصادی همه‌گیری کرونا، نسبت به دیگر بحران‌های جهانی هشدار داد.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از الجزیره، ماهاتیر محمد، نخست‌وزیر پیشین مالزی، با مقایسه تأثیر همه‌گیری کرونا با دیگر بحران‌های جهانی، آن را بزرگتر از بحران‌های قبلی جهانی دانست.
 
ماهاتیر که در بحران مالی آسیا در سال 1997 هدایت مالزی را بر عهده داشت، بر این باور است که همه‌گیری ویروس کرونا با شدت بیشتری نسبت به بحران مالی آسیا به اقتصاد جهانی ضربه می‌زند.

وی در مصاحبه تلویزیونی با بلومبرگ گفت: کرونا بدتر از بحران مالی است. این واقعاً ضربه‌ای مهیب به اقتصاد تمام جهان است.
 
کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا در اوایل این ماه گفت که پیامدهای اقتصادی اپیدمی کرونا ممکن است مشابه بحران مالی جهانی در سال 2008 باشد، در حالی که لی هسین لونگ، نخست‌وزیر سنگاپور گفت که این می‌تواند بدتر باشد.
 
بحران سال 1997 منجر به آشفتگی گسترده مالی و سیاسی در آسیا شده بود، در حالی که با سقوط ارزها و نابودی اقتصاد کشورهای شرق آسیا، زندگی میلیون‌ها نفر را که زیر خط فقر آمده بودند، به شدت تحت فشار قرار داد.

مقامات مالزی روز دوشنبه از ثبت 125 مورد جدید ابتلا به کرونا در این کشور خبر دادند که به این ترتیب تعداد کل مبتلایان این کشور به 553 مورد رسید.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: