کد خبر: 3886257
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۹
با حضور سفیر ایران انجام شد؛
هیئتی از شورای محلی کارگیل هند با سفیر ایران در دهلی دیدار و درباره مسائل زائران هندوستانی جامانده در قم گفت‌وگو کردند.

به گزارش ایکنا از هند؛ این هیئت از کارگیل به سرپرستی فیروز احمدخان،  مشاور اجرایی شورای محلی این شهر با علی چگنی، سفیر ایران در دهلی دیدار کردند.

این هیئت در این دیدار درباره مشکلات پیش آمده برای زائران و دانشجویان هندی جا مانده در ایران بحث و گفت‌وگو کرده و درخواست کردند که سفارت ایران در اولین فرصت برای بازگشت افراد جا مانده به هند مساعدت کند.

اعضای این هیئت همچنین از سفیر ایران خواستند تا تمام امکانات لازم طبی مورد نیاز برای زائران و دانشجویان بیمار هندی که در قرنطینه هستند، فراهم شود. این هیئت همچنین از سفیر درخواست کرد که مترجم‌هایی را برای کمک به مسافران به جا مانده در ایران اعزام کند.

سفیر ایران نیز به اعضای هیئت اطمینان داد که ضمن هماهنگی با مقامات هندی، اقدامات لازم برای رفاه زائران، دانشجویان و طلاب به جا مانده در ایران انجام خواهد داد.

در این هیئت از کارگیل، سیدمجتبی موسوی، مشاور اجرایی سلامت، محمدعلی چاندان، نماینده مدرسه اسلامی کارگیل، شیخ محمدجواد، نماینده مؤسسه یادبود امام خمینی، شیخ بشیر احمد شاکر، نماینده انجمن صاحب‌الزمان سانکو، سیداحمد رضوی، نماینده سابق مجلس محلی و حاجی عسگر علی کربلایی، رئیس و مشاور اجرایی سابق و حاجی محمد حنیفه جان، رئیس شورای محلی کارگیل حضور داشتند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: