کد خبر: 3886524
تاریخ انتشار: ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۳
«آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل متحد در پیامی فرا رسیدن عید نوروز را تبریک گفت.

«آنتونیو گوترش» نوروز را تبریک گفتبه گزارش ایکنا به نقل از مرکز اطلاع رسانی سازمان ملل در تهران ، با وجود اندوهی که به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا ایجاد شده است، دبیر کل سازمان ملل متحد در پیامی به مناسبت روز بین‌المللی نوروز، 21 مارس اظهار امیدواری کرد  نوروز هماهنگی و جشن برای بشریت مشترک  به ارمغان بیاورود.

متن کامل پیام آنتونیو گوترش به شرح زیر است:

هرساله نوروز را به عنوان آغازی جدید گرامی می داریم، زمانی‌که با امید و شادی گام به سال نو می نهیم. نو شدن طبیعت و نخستین روز بهار را جشن می گیریم. 

امسال، برای بسیاری از مردم نوروز مصادف با زمان اندوه و دلواپسی است. ویروس کرونا،  کوید 19 ، در سراسر جهان سایه افکنده، شامل مناطقی که این جشن باستانی را گرامی می‌دارند. اینجانب تسلیت عمیق خود را به آنانی که عزیزانشان را از دست داده‌اند ابراز داشته و بهترین آروزهایم را برای آنانی اظهار می‌نمایم که تحت تأثیر این ویروس قرار گرفته‌اند.

امیدوارم جشن نوروز تحول خوش آمدی برای آرامش و گذران زمان با خانواده نزدیک، لذت بردن از زیبایی تغییر فصول و به خاطر سپردن و جشن گرفتن بشریت مشترکمان باشد.

نوروز نو شدن است. همان گونه که آغاز نوروز را با آتش، غذاهای ویژه، رویش سبزه و سایرآداب و رسوم گرامی می‌دارید، امیدوارم حس مشترک دوستی و هماهنگی با طبیعت را دریابید.

برای شما نوروزی شاد، سرشار از سلامتی، صلح وکامیابی آرزومندم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: