کد خبر: 3887368
تاریخ انتشار: ۰۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۲
دارالافتاء مصر درباره ادعای برخی افراد مبنی بر اشاره آیات قرآن به ویروس کرونا توضیح و به ادعای ذکر کلمه کرونا در سوره مدثر واکنش نشان داد.

به گزارش ایکنا به نقل از الیوم السابع، دارالافتاء مصر اعلام کرد: مطالب فیسبوک درباره ذکر کلمه کرونا در برخی آیات قرآن درست نیست و استفاده صاحبان این مطالب از برخی آیات برای ثابت‌ کردن صحت کلامشان بیانگر جعل و تحریف قرآن است.

این مرکز تأکید کرد: ما ایمان داریم که خدای متعال توکل و دعا را از ما خواسته است و راه درمان کرونا عمل به دستورات بهداشتی وزارت بهداشت و دعا در پیشگاه خدا برای رفع این بیماری همه‌گیر است، نه نشر خرافات و تلاش برای اثبات چیزی که از اساس اشتباه است.

همچنین، دارالافتاء مصر در صفحه رسمی خود در فیسبوک در مورد تجمع شهروندان مصری در خیابان‌ها هشدار داد و اعلام کرد: در حال حاضر هر فراخوانی برای تجمع در هر جایی و با هر شعار و بهانه‌ای، اقدامی خبیثانه و حرام است و مورد رضایت خدا نیست.

بنا بر اعلام این مرکز دینی، پایبندی شهروندان مصری به دستورات کارشناسان برای مراقبت مردم از یکدیگر در برابر بیماری‌های همه‌گیر وظیفه‌ای شرعی و ملی است و کسی که این دستورات را به هر بهانه‌ای زیر پا بگذارد شرعاً گناهکار است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: