کد خبر: 3888408
تاریخ انتشار: ۱۲ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۹
کاظم الفرطوسی، سخنگوی کتائب سیدالشهداء وابسته به حشدالشعبی عراق تأکید کرد که دفاع از حاکمیت این کشور در برابر حملات آمریکا وظیفه ملی و همگانی است.
تأکید گردان‌های سیدالشهداء بر دفاع از حاکمیت عراق/ واکنش حشدالشعبی به استقرار پاتریوت
به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه خبری «بغداد الیوم»، کاظم الفرطوسی، سخنگوی گردان‌های سیدالشهداء عراق در گفت‎‌وگو با این رسانه عراقی تأکید کرد: تدابیر امنیتی و پیشگیرانه در برخی پایگاه‌های نظامی در عراق برای مقابله با هرگونه حمله احتمالی آمریکا اتخاذ شده است.
 
وی افزود: هر گونه حمله آمریکا علیه مقرها و مواضع نظامی عراق همه را مکلف به دفاع  از عراق و حاکمیت آن می‌کند و این تنها وظیفه گروه‌های مقاومت نیست.

کاظم الفرطوسی گفت: گروه‌های عراقی برای پاسخ به هر حمله احتمالی آمریکا در اوج آمادگی است تا به آن پاسخ دهد و تدابیر امنیتی پیشگیرانه  بر اساس سناریوهای احتمالی حمله آمریکا اتخاذ شده است.
 
عادل عبدالمهدی، نخست وزیر مستعفی عراق دیروز نسبت به پروازهای غیرقانونی و بدون مجوز آمریکا بر فراز مناطقی نظامی در عراق ابراز نگرانی و اعلام کرد: هرگونه عملیات جنگی تهدیدی برای امنیت شهروندان و نقض حاکمیت عراق  و منافع عالی آن محسوب می‌شود.

واکنش حشدالشعبی به استقرار سامانه‌های پاتریوت
 
پایگاه خبری «شفق‌نیوز» نوشت: کمال الحسناوی، از فرماندهان سازمان حشدالشعبی عراق در واکنش به استقرار سامانه موشکی پاتریوت آمریکا اعلام کرد که این اقدام بدون آگاهی و موافقت دولت عراق صورت گرفته است.
 
وی گفت: استقرار سامانه موشکی پاتریوت توسط نیروهای آمریکایی نقض حاکمیت عراق و نیز گواهی بر این امر است که این نیروها اشغالگر هستند و باید به هر طرق و ابزار قانونی ممکن از کشور خارج شوند.

خبرگزاری فرانسه دوشنبه شب فاش کرد که آمریکا سامانه دفاع موشکی پاتریوت را در پایگاه نظامی‌ در اربیل و پایگاه عین الأسد در استان الانبار عراق مستقر کرده است.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: