کد خبر: 3900722
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۹
گروه‌های مقاومت فلسطینی خواستار شدند؛
گروه‌های مقاومت فلسطینی با صدور بیانیه‌ای تشکیل جبهه ملی، عربی و اسلامی گسترده متشکل از آزادگان جهان برای مقابله با جریان عادی‌سازی روابط و هماهنگی امنیتی با اسرائیل را خواستار شدند.

به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه خبری «فلسطین آنلاین»، گروه‌های مقاومت فلسطینی با صدور بیانیه‌ای به مناسبت روز جهانی قدس، تشکیل جبهه‌‌ای گسترده برای مقابله با رژیم اشغالگر صهیونیستی را خواستار شدند و اعلام کردند: این جبهه می‌تواند تضمینی برای مقابله با توطئه‌های صهیونیستی ـ آمریکایی و پاک کردن اشغالگران از سرزمین و مقدسات ما باشد.
 
در این بیانیه که فوزی برهوم، از رهبران حماس آن را در میدان «الجندی المجهول» غزه قرائت کرد، آمده است: اهمیت این همراهی ملی و اسلامی زمانی بیشتر می‌شود که شاهد توطئه‌های آمریکا در اجرای معامله قرن برای یهودی‌سازی قدس و مسجدالاقصی و کنار زدن حقوق ملت فلسطین هستیم.
 
در این بیانیه آمده است: تشکیل کابینه تروریستی رژیم صهیونیستی که برای اجرای این قرارداد شوم(معامله قرن) با اشغال بخش‌های زیادی از کرانه باختری زمینه‌چینی می‌کند، مانع از تحقق هرگونه امید سیاسی برای ملت فلسطین شده است.

در این بیانیه تأکید شد: اشغالگران اسرائیلی  به ارتکاب انواع جنایت‌های ضد انسانی و جنایات جنگی علیه ملت فلسطین می‌پردازند تا واقعیت‌های خبیثانه را بر سرزمین فلسطین و با تکه‌تکه کردن و مصادره آن تحمیل کند، ساکنانش را آواره نماید، انقلابیون آن را به قتل برسند و هویت عربی و اسلامی آن را نابود کند.

در بیانیه گروه‌های مقاومت فلسطینی آمده است که فلسطینیان ابداً تسلیم واقعیت زورگویانه‌ای که رژیم اشغالگر با پوشش دولت آمریکا و رژیم‌های عربی که به عادی‌سازی روی آورده‌اند، نخواهند شد بلکه در مقابله این حمله مانند گذشته خواهند ایستاد

گروه‌های فلسطینی تأکید کردند: ملت فلسطین در هر جای جهان بر حق بازگشت تأکید دارد و در برابر توطئه‌هایی که دنبال تغییر هویت و یهودی‌سازی سرزمین است، مقاومت می‌کند. این ملت در غزه مقاوم نیز با عزت در بابر تجاوز صهیونیستی و محاصره ایستاده است.

گروه‌های فلسطینی همچنین مواضع برخی کشورها و رژیم‌ها را که به عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی تلاش می‌کنند را محکوم و اعلام کردند: گرامیداشت روز جهانی قدس و افزایش مخالفت امت اسلام با روابط با رژیم صهیونیستی و توطئه‌های صهیونیستی ـ آمریکایی، تأکیدی بر جایگاه فلسطین و مسجدالاقصی در قلب‌های امت است.
 
در این بیانیه همچنین، از ملت‌های کشورهای آزاد جهان که در مقابل عادی‌سازی روابط ایستاده‌اند و با مال و سلاح از مقاومت فلسطین حمایت معنوی و سیاسی می‌کنند، تمجید شد.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: