کد خبر: 3900909
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۶
رئیس‌جمهور در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا:
حجت‌الاسلام و المسلمین روحانی در تشریح مصوبات امروز ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: اماکن و صحن حرم‌ها با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی بعد از عید فطر گشایش می‌یابد و درباره بازگشایی کل مساجد و پایان محدودیت برای فعالیت پاساژها، ظرف هفته جاری بررسی‌ها تکمیل و در جلسه شنبه آتی درباره آنها تصمیم‎گیری می‌شود.

جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا

به گزارش ایکنا، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی امروز، شنبه 3 خرداد، در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کرد که در روند مبارزه و مهار کرونا در کشور، از سه مرحله تقریبا عبور کرده‌ایم و کم کم وارد مرحله چهارم می‌شویم که در این مرحله نظارت‌ها و بخش تشخیص بیماری با هدف تسریع در روند شناسایی مبتلایان و جداسازی آنان، تشدید می‌شود. 

رئیس‌جمهور در تشریح این مراحل سه‌گانه گفت که اعلام دقیق بیماری و بسیج همه کشور برای مقابله با این بیماری، عبور از حالت خطرناک و کنترل شیوع آن با طرح فاصله‌گذاری اجتماعی و فاصله‌گذاری هوشمند اجتماعی و بازگشایی‌های تدریجی و پلکانی کسب و کارها، سه مرحله‌ای بود که تقریبا به جز در برخی مناطق، از آن مراحل عبور کرده‌ایم.

رئیس‌جمهور در این جلسه با تأکید بر اینکه ویروس کرونا ویروسی نوپدید و عالم‌گیر است و دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی باید همچنان تا رسیدن به نقطه‌ای اطمینان‌بخش، رعایت شوند، اظهار کرد: امیدواریم به تدریج و با سرعت همه کشور را به مرحله چهارم مهار کرونا برسانیم.

روحانی با تأکید بر اینکه «عده‌ای دنبال هراس‌افکنی هستند و این را نباید بپذیریم»، تأکید کرد: مراقبت‌ها و احتیاط‌های بهداشتی کاملا باید رعایت شوند اما برخی می‌خواهند فضای روانی جامعه را ناامن کرده و یا این‌گونه القاء کنند که وضعیت غیرقابل بازگشت است، درصورتی که چنین نیست.

رئیس‌جمهور همچنین با تشریح مصوبات این جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا، گفت: اماکن و صحن حرم‌ها با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی از بعد از عید فطر گشایش می‌یابد و درباره بازگشایی کل مساجد و پایان محدودیت برای فعالیت پاساژها، ظرف هفته جاری بررسی‌ها تکمیل و در جلسه شنبه آتی درباره آنها تصمیم‌گیری می‌شود.

روحانی اظهار کرد: از هفته آتی یعنی از دهم خرداد همه کارمندان اداری البته با مراعات تمامی دستورالعمل‌ها از ساعت 7 و 30 دقیقه تا 14 و 30 در محل کار خود حضور خواهند یافت.

رئیس‌جمهور همچنین اظهار کرد: چارچوب «شهید خدمت» مشخص و ابلاغ خواهد شد.

روحانی بازگشایی موزه‌ها و اماکن تاریخی از فردا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی را از دیگر مصوبات این جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا عنوان کرد.

رئیس‌جمهور در ابتدای سخنان خود نیز با گرامیداشت سوم خرداد 61؛ سالروز فتح خرمشهر گفت: سوم خرداد روزی مهم در تاریخ ملی و دفاع مقدس است و در این روز به یک توطئه عظیم استکبار جهانی علیه ملت ایران پایان داده شد.

خبر تکمیل می‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: