کد خبر: 3901395
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۲
مرکز اسلامی ژوهانسبورگ در آفریقای جنوبی جلسات مجازی درس‌هایی از فلسفه اسلامی را که پیش از این در ماه رمضان آغاز شده بود، با محوریت دین‌شناسی ادامه می‌دهد.

به گزارش ایکنا از آفریقای جنوبی؛ این دوره که به صورت مجازی و روزانه برگزار شده است، پس از این به صورت هفتگی برپا می‌شود.

برخی از مباحثی که در طول دوره ارائه می‌شود به این شرح است؛ نقش خرد در جستجوی دین واقعی و معرفی حکمت به عنوان پیامبر درونی خدا، منبع دین واقعی،‌ ضرورت دین و اینکه اگر عقل داریم و می‌توانیم دانش کسب کنیم، چرا ما به دین نیاز داریم؟ و معیارهای دین صحیح چیست؟

با پایان این دوره، شرکت‌کنندگان نه فقط از نظر منطقی آگاه هستند، بلکه به نوبه خود قادر خواهند بود که افراد دیگری را که در جستجوی مسیر واقعی دین هستند نیز متقاعد کنند.

هم اکنون 2 هزار و 800 نفر از 48 کشور جهان در این طرح شرکت کرده‌اند که 242 نفر آنان مدرک دکترا دارند. مخاطبان این برنامه مسلمانان شیعه و سنی، مسیحیان، هندوها و یهودیان هستند که به زبان انگلیسی تسلط دارند.

به منظور استفاده از اطلاعاتی که تاکنون در این دوره ارائه شده است، تمام سخنرانی‌ها در دسترس قرار گرفته‌اند و علاقه‌مندان می‌توانند در هر زمان از آنها استفاده کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: