کد خبر: 3901486
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۵
اتحادیه کل حافظان و قاریان قرآن مصر با واکنش در برابر توهین صلاح الجمل، از قاریان پزشک مصری به قاریان برجسته تاریخ مصر به ویژه عبدالباسط و مصطفی اسماعیل، او را به عنوان قاری رد صلاحیت کرد.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از الیوم السابع، این اتحادیه با صدور بیانیه‌ای به این رفتار صلاح الجمل واکنش نشان داد و محمد الساعاتی، سخنگوی رسمی این اتحادیه گفت: اظهارات تنش‌زای صلاح الجمل که در آن خود را «نامبر وان»(مرد شماره یک) تلاوت دانسته و به بزرگان تلاوت مصر و در رأس آن‌ها شیخ مصطفی اسماعیل، قاری با سابقه و شیخ عبدالباسط عبدالصمد معروف به «صدای مکه» و «صاحب حنجره طلایی» اهانت کرده بود، در اتحادیه قاریان نارضایتی در پی داشته است.

در بیانیه اتحادیه حافظان و قاریان مصر آمده است: این اتحادیه از اهانت صلاح الجمل به بزرگان جهان تلاوت که مورد توجه پادشاهان و مقامات کشورها بودند، متأسف است و شورای اداری اتحادیه از تصمیم محمد نوار، رئیس رادیو مصر و رئیس کمیته گزینش اصوات اتحادیه رادیو و تلویزیون مصر مبنی بر ممانعت از فعالیت صلاح الجمل و تعلیق تلاوت‌های وی استقبال می‌کند.

شیخ محمد حشاد، از شیوخ القراء مصر و رئیس اتحادیه قاریان مصر نیز تأکید کرد: این اتحادیه با رد صلاحیت صلاح الجمل به عنوان قاری قرآن در اتحادیه رادیو و تلویزیون مصر، در این مسئله از همه نهادها پیشی گرفته است.

وی از کمیته گزینش قاریان رادیو و تلویزیون مصر خواست با توجه به اهانت الجمل به بزرگان تلاوت، در حکم تأیید این قاری مصری تجدیدنظر کند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: