کد خبر: 3902711
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۳
مقامات رژیم صهیونیستی طی ماه می گذشته 54 بار از پخش اذان از حرم ابراهیمی در شهر الخلیل جلوگیری کردند.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از خبرگزاری «وطن»، شیخ حفظی ابوسنینه، مدیر حرم ابراهیمی، با بیان اینکه صهیونیست‌ها طی ماه می گذشته 54 بار از پخش اذان از این مکان مقدس جلوگیری کردند، این اقدامات را تعرض به حق آزادی عبادت که در تمام ادیان آسمانی و قوانین بین‌المللی بر آن تأکید شده، دانست.
 
«احمد سعید التمیمی» عضو کمیته اجرایی سازمان آزادی‌بخش فلسطین نیز در این رابطه گفت: جلوگیری نیروهای اشغالگر از ورود نمازگزاران به حرم ابراهیمی و ادامه منع پخش اذان، جلوگیری از ترمیم و نگهداری ساختمان حرم و اجازه به شهرک‌نشینان صهیونیست برای ورود به حرم ابراهیمی، در چارچوب تلاش‌های رژیم اشغالگر صهیونیستی برای یهودی‌سازی این مکان مقدس است که این هدف به روش‌های مختلفی پیگیری می‌شود. لذا امت اسلامی و عربی و همه جامعه بین‌المللی باید برای مقابله با سیاست‌های اسرائیل اقدام فوری انجام دهند.
 
التمیمی همچنین از شهروندان الخلیل خواست تا هرچه بیشتر در حرم ابراهیمی حضور یابند زیرا این حرم یک مکان مقدس اسلامی و فلسطینی است و یهودیان حق مداخله در امور آن را ندارند.
 
گفتنی است، نیروهای اشغالگر، پنجشنبه گذشته کارگران کمیته بازسازی الخلیل را از ادامه عملیات ترمیم ساختمان حرم شریف ابراهیمی بازداشتند.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: