کد خبر: 3908731
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۴
استاد دانشگاه تونس در دیدار با رایزن فرهنگی ایران در این کشور گفت: جمهوری اسلامی ایران الگوی تمام‌عیار از مردم‌سالاری دینی مبتنی بر تبعیت از ولایت است.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، میثم فراهانی، رایزن فرهنگی ایران در تونس با عادل بوکحله، استاد دانشگاه و نویسنده تونسی دیدار و گفت‌وگو کرد.

فراهانی با بیان گزارشی از اقدامات جمهوری اسلامی ایران در حوزه نشر و تولید کتاب در زمینه‌های مختلف بیان کرد: کتاب به عنوان مهترین ابزار بیان افکار و اندیشه‌ها همواره مورد توجه محققان، اندیشمندان و پژوهشگران بوده است و نرخ تولید کتاب با موضوعات متنوع می‌تواند بیانگر رشد فکری و اندیشه‌ای یک جامعه به شمار رود.

رایزن فرهنگی کشورمان در تونس با اشاره به انتشار و تولید هزاران جلد کتاب با موضوعات مختلف فرهنگی، دینی، اجتماعی، سیاسی، آداب و رسوم و ... در ایران، آن را نشانی از فرهنگ بالای مردم ایران‌زمین و اقبال عمومی به مطالعه دانست.

وی تأکید کرد: وجود کتابخانه‌های معتبر و مرجع در جمهوری اسلامی ایران و حمایت دولت از گسترش آنها همواره به عنوان نقطه قوتی در حوزه فرهنگ و اندیشه به شمار می‌رود.

فراهانی به تشریح سیاست‌های رایزنی فرهنگی در حوزه نشر پرداخت و بیان کرد: در چند سال اخیر و با ابتکار به عمل آمده در قالب طرح تاپ توانسته‌ایم کتب مختلف نویسندگان ایرانی را در کشورهای گوناگون ترجمه کنیم و به زیور طبع بیاراییم.

وی با تأکید بر استقبال ناشران خارجی از طرح تاپ و همکاری بسیار خوب آنان در چاپ و توزیع کتب نویسندگان ایرانی، ابراز امیدواری کرد: زمینه‌های همکاری‌های مشترک بین نویسندگان و ناشران تونسی می‌تواند با مراکز طبع و نشر کتاب در ایران گسترش یابد.

عادل بوکحله به سوابق همکاری با رایزنی فرهنگی ایران در سال‌های گذشته و ارائه گزارشی از تولید آثار مکتوب جدید خود پرداخت و تأکید کرد: ملت‌ها تا زمانی که با کتاب مأنوس باشند می‌توانند مسیر صحیح و سعادت را در زندگی طی کنند و در این میان تولید کتاب خوب و تأثیرگذار برای اندیشه جامعه، رسالتی عظیم بر دوش نویسندگان متعهد است.

استاد دانشگاه تونس با اشاره به پیروزی انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی(ره) و پیشرفت‌های گوناگون آن در چهل سال گذشته، این روند را نشان از عمق بیداری و اندیشه ملت ایران توصیف کرد.

وی در پایان سخنانش اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره به عنوان الگویی تمام‌عیار از مردم‌سالاری دینی مبتنی بر تبعیت از ولایت برای همه آزادی‌خواهان جهان است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: