کد خبر: 3916842
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۷
رئیس‌جمهور لبنان در گفت‌وگو با یکی از شبکه‌های تلویزیون فرانسه، موضع خود را نسبت به سازش کشورش با رژیم صهیونیستی اعلام کرد.  

به گزارش ایکنا؛ به نقل از «روسیا الیوم»، «میشل عون» رئیس‌جمهور لبنان، در گفت‌وگوی ضبط شده با شبکه تلویزیونی «BFM» فرانسه که شامگاه شنبه پخش شد، درباره مشکلات و موانع موجود میان بیروت و تل‌آویو سخن گفت.
 
وی در پاسخ به این پرسش که «آیا لبنان آماده سازش با اسرائیل است؟» به زبان فرانسوی پاسخ داد: ما مشکلاتی با اسرائیل داریم و در ابتدا باید این مشکلات را حل و فصل کنیم.
 
وی درباره توافق امارات متحده عربی با رژیم صهیونیستی نیز فقط به این جمله اکتفا کرد و گفت: «امارات یک کشور مستقل است!».
 
میشل عون در خصوص فرضیه استعفایش از ریاست جمهوری تأکید کرد: درخواست‌هایی برای استعفای من مطرح شده است اما پس از انفجار خونین بندر بیروت که به کشته شدن بیش از 170 و زخمی شدن هزاران نفر منجر شد، این کار غیر ممکن است. چرا که استعفای من موجب ایجاد شکاف در حکومت خواهد شد.
 
وی افزود: دولت لبنان که استعفا داده است. فرض کنید من نیز استعفا بدهم. پس چه کسی ادامه کار حکومت را تضمین خواهد کرد؟
 
عون در خصوص تحقیقاتی که درباره انفجار بیروت صورت گرفته است نیز گفت: طبیعتاً ما خواهان پایان فوری تحقیقات هستیم اما وضعیت به شدت پیچیده است و این بدان معنا است که تحقیقات آنطور که ما می‌خواهیم، به سرعت به پایان نخواهد رسید.
 
وی ادامه داد: همه فرضیه‌ها درباره دلایل انفجار بیروت همچنان پابرجاست. ما نیازمند زمان هستیم تا حقیقت را دریابیم. ما نمی‌توانیم نسبت به هیچ یک از فرضیه‌ها اهمال کنیم.
 
عون در پایان اشاره کرد که از شورای قضایی خواسته است تا بر تحقیقات نظارت داشته باشد. این شورا نیز یک قاضی مستقل را برای انجام تحقیقات درباره انفجار بندر بیروت تعیین کرده است.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: