کد خبر: 3917451
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۶
رئیس مجلس اعلای اسلامی شیعیان لبنان و شیخ عفیف النابلسی از علمای لبنان در پیام‌هایی، درگذشت آیت‌الله محمد‌علی تسخیری، رئیس پیشین مجمع تقریب مذاهب اسلامی را تسلیت گفت.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت اطلاع‌رسانی لبنان، شیخ عبدالامیر قبلان، رئیس مجلس اعلای اسلامی شیعیان لبنان در پیامی درگذشت آیت‌الله تسخیری را به همه مسلمانان، بویژه مردم لبنان تسلیت گفت.

در پیام شیخ قبلان آمده است: آن دانشمند فقید، مشاور عالی آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای در امور جهان اسلام و رئیس پیشین مجمع جهانی تقریب بین مذاهب اسلامی، بیشتر عمر خود را در راه خدمت به دین اسلام و حمایت از حقوق ملت‌های مستضعف گذراند و در تقویت نزدیکی مذاهب اسلامی نقش برجسته‌ای داشت.

وی تأکید کرد: ما برادر عزیزی را از دست دادیم که با هم در مجمع جهانی تقریب بین مذاهب اسلامی کار می‌کردیم و او را فردی باهمت عالی در خدمت به اسلام و نشر تعالیم آن و پشتیبانی از مستضعفان بویژه مردم فلسطین دیدیم.

شیخ قبلان در پایان این پیام آورده است: آن عالم بزرگ با تالیفات و پژوهش‌های خود که در زمینه علمی و عقیدتی بود، به علوم اسلامی خدمت کرد و مراکز دینی با فقدان وی، دچار خسران بزرگی شدند.
 
همچنین شیخ عفیف النابلسی از علمای برجسته لبنان، در پیامی با تسلیت درگذشت آیت‌الله تسخیری، وی را مرد بیدار در برابر فتنه‌ها و دسیسه‌های دشمن خواند.
 
شیخ نابلسی در این پیام آورده است: با حزن و اندوه فراوان، خبر درگذشت برادر و دوست عالم و مجاهدم آیت‌الله شیخ محمد علی تسخیری را شنیدم. وی در سیره خود صاحب ادب و اخلاق الهی و در برخورد با مسائل و مشکلات مسلمانان دارای حکمت بود. وی پاسدار اسلام و سربازی از سربازان انقلاب مبارک اسلامی بود.
انتهای پیام
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: