کد خبر: 3921152
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۶
محمدمهدی بحرالعلوم:
رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت با اشاره به احتمال برگزاری مرحله پایانی سی‌وپنجمین دوره جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان به صورت غیرحضوری گفت: تمامی دستگاه‌های دانشگاهی تا پایان آذرماه جشنواره داخلی خود را برگزار کنند تا شرایط لازم برای برگزاری جشنواره ملی فراهم شود.

محمدمهدی بحرالعلوم رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت محمدمهدی بحرالعلوم، رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در گفت‌وگو با خبرنگار ایکنا، با اشاره به میزبانی این وزارتخانه از «سی‌وپنجمین دوره جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان»، گفت: با توجه به شیوع کرونا و همه‌گیری آن در کشور، بسیاری از فعالیت‌ها به تعویق افتاده و جشنواره‌های قرآنی دانشجویی نیز چنین سرنوشتی پیدا کرده است.

وی افزود: بر همین اساس، مقرر شد تا پایان آذر سال جاری تمامی دستگاه‌های دانشگاهی جشنواره داخلی خود را برگزار کنند تا شرایط لازم برای برگزاری جشنواره ملی فراهم شود. سی‌وپنجمین دوره جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان در بین دو ترم تحصیلی و حدود بهمن‌ماه برگزار می‌شود.

بحرالعلوم درباره وضعیت برپایی حضوری یا غیرحضوری جشنواره ملی گفت: راهکارهایی در نظر گرفته شده، اما هنوز در حال بررسی بیشتر شرایط هستیم تا مسابقات را با حداقل حضور برگزار کنیم، اما برگزاری غیرحضوری محتمل‌تر است. یک‌سری از بخش‌های جشنواره ملی به صورت ارسال آثار است و از قبل نیز غیرحضوری برگزار می‌شد. برخی بخش‌ها همچون آوایی، که مبتنی بر حضور شرکت‌کننده است، می‌تواند به صورت ارسال فایل برای دبیرخانه انجام شود. در این صورت فینال و اهدای جوایز را می‌توان با حضور حداقل شرکت‌کنندگان برگزار کرد.

بحرالعلوم با اشاره به اینکه همه این موارد بستگی به وضعیت کرونا در بهمن‌ماه سال جاری دارد، ادامه داد: دستگاه‌های دانشگاهی تا آذرماه جشنواره داخلی خود را برگزار می‌کنند و می‌توانند بلافاصله بعد از برگزاری مسابقات، فراخوان ثبت‌نام برای دوره جدید را منتشر کنند.

یادآور می‌شود، جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان هر سال به میزبانی یکی از دستگاه‌های دانشگاهی در بازه زمانی نیمه دوم آبان‌ماه و در هفته قرآن و دانشگاه‌ها برگزار می‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: