کد خبر: 3922962
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۸
طلایی خبر داد:
رئیس هیئت مدیره اتحادیه کشوری مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت با اشاره به تسهیلات 20 میلیارد تومانی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به مؤسسات آسیب‌دیده از کرونا اظهار کرد: اتحادیه به دنبال هماهنگی با این معاونت درباره مکانیزم پرداخت این تسهیلات به مؤسسات است.

مرتضی طلایی، رئیس هیئت مدیره اتحادیه کشوری مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت در گفت‌وگو با خبرنگار ایکنا با اشاره به اینکه بنابر اطلاعات، 20 میلیارد تومان اعتبار به منظور پرداخت تسهیلات به تشکل‌های قرآنی از سوی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تخصیص یافته است، اظهار کرد: اتحادیه به دنبال هماهنگی با این معاونت، درباره مکانیزم پرداخت این تسهیلات به مؤسسات است و امیدواریم پیگیری‌ها به سرانجام برسد.

وی درباره پرداخت مبلغ یک‌ونیم میلیون تومان در فاز اول از طریق معاونت به تعدادی از موسسات و تشکل‌های دارای مجوز از وزارت ارشاد، اظهار کرد: این تصمیم‌گیری پیش از انتخابات اتحادیه کشوری صورت گرفته بود و زمانی که اتحادیه کشوری تشکیل شد، اقدامات اولیه پرداخت این تسهیلات انجام شده بود و مراحل اجرایی و اداری آن سپری می‌شد.

پیگیری فعالیت‌های قرآنی در بخش مردمی از سوی اتحادیه‌ها

وی تأکید کرد: اتحادیه‌ها پل ارتباطی با مؤسسات هستند. با یکپارچه شدن اتحادیه‌ها، درخواست ما از نهادهای مرتبط با قرآن چون وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی(معاونت قرآن و عترت)، سازمان تبلیغات اسلامی(سازمان دارالقرآن الکریم)، سازمان اوقاف و امور خیریه این است که مجموعه فعالیت‌های قرآنی که در بخش مردمی انجام می‌شود، صرفاً از طریق اتحادیه دنبال شود. همچنین اتحادیه‌ کشوری و استانی، آمادگی صددرصدی برای اجرای طرح‌های قرآنی دستگاه‌ها دارند.


بیشتر بخوانید:


رئیس هیئت مدیره اتحادیه کشوری مؤسسات قرآنی گفت: بنابر این با هر کاری که دستگا‌ه‌ها رأساً از طریق مؤسسات انجام دهند، مخالف هستیم. هنگامی که اتحادیه هست، ارتباط مستقیم معنا ندارد. اتحادیه، نهاد مستقلی است که برابر قانون شکل گرفته، پس بهتر است، دستگاه‌ها طرح‌ها و برنامه‌های خود را از طریق اتحادیه دنبال کنند، چنانکه معاونت قرآن و عترت، طرحی با عنوان «حمد» را با هدف آمایش و پایش مؤسسات قرآنی به ما ارائه کرده است تا معایب و مزایای این طرح‌ را اعلام کنیم.

چرایی عدم برگزاری مجمع عمومی اتحادیه یزد

طلایی در ادامه با اشاره به چرایی عدم برگزاری مجمع عمومی اتحادیه یزد، اضافه کرد: در جلسه گذشته هیئت مدیره اتحادیه کشوری، کمیته‌ای برای پیگیری و هماهنگی‌ با دستگاه‌های گوناگون جهت برگزاری انتخابات مجامع قرآنی استان‌ها در اتحادیه کشوری با عضویت پنج نفر شکل گرفت. اما متأسفانه خبردار شدیم از سوی دبیر هیئت رسیدگی به امور مراکز فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از برگزاری مجمع یزد جلوگیری شده است، موضوع را پیگیری کردیم. مقرر شد تا فردا، 25 شهریورماه، جلسه‌ای بین سازمان تبلیغات اسلامی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اعضای اتحادیه کشوری برگزار شود.

وی با تأکید بر اینکه دستگاه‌هایی چون وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان تبلیغات اسلامی و اتحادیه کشوری مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت، امر نظارت بر فعالیت انتخابات و تمام فرآیند تشکیل مجمع را عهده‌دار هستند، بیان کرد: اما دخالت در اجرای فعالیت آنها از جمله برگزاری و یا عدم برگزاری مجامع عمومی اتحادیه‌های استانی از سوی اتحادیه کشوری و سایر دستگاه‌های ذی‌ربط غیر قانونی است. بنابر این مکانیزم نظارت بر انتخابات طی جلسه فردا، بررسی خواهد شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: