کد خبر: 3926106
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۱
وزارت اوقاف غزه بازگشایی مساجد در دوران شیوع کرونا را منوط به تصمیم ستاد مدیریت بحران دانست.

به گزارش ایکنا به نقل از خبرگزاری فلسطینی صفا، وزارت اوقاف و امور دینی غزه اعلام کرد: با توجه به شیوع کرونا، بازگشایی یا عدم بازگشایی مساجد نوار غزه منوط به تصمیم‌گیری ستاد بحران این منطقه است و این ستاد با توجه به وضعیت شیوع بیماری در مناطق مختلف نوار غزه، تصمیم‌گیری خواهد کرد.
 
این وزارتخانه در بیانیه خود افزود: برای بازگشایی مساجد و زمانی که مقامات دولتی تصمیم به بازگشایی آنها بگیرند، برنامه‌هایی برای سلامت شهروندان در نظر گرفته شده است که اجرا خواهد شد.
 
«عادل الهور»، سخنگوی وزارت اوقاف و امور دینی نوار غزه، پیش‌تر گفته بود: به دلیل شیوع بیماری کرونا هیچ گونه زمانی برای بازگشایی مساجد تعیین نشده است. بر اساس نظر وزارت اوقاف و بهداشت نوار غزه، درهای مساجد غزه برای جلوگیری از شیوع کرونا بسته شده است و اگر هر زمان تصمیم به بازگشایی مساجد گرفته شود، باید به طور منظم ضدعفونی شوند و فاصله‌گذاری اجتماعی نیز رعایت شود. 
 
وزارت اوقاف و امور دینی فلسطین در غزه خرداد ماه اعلام کرد: به فلسطینیان نوار غزه اجازه داده شده که در مساجد فقط نماز جمعه اقامه شود، اما برگزاری سایر نمازهای جماعت تا اطلاع ثانوی همچنان ممنوع است.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: