کد خبر: 3928217
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۶
جمعیت اسلامی «وفاق ملی» بحرین از احضار و بازداشت 61 شهروند بحرینی به بهانه مشارکت در مجالس اربعین حسینی از سوی دستگاه‌ امنیتی رژیم آل‌خلیفه خبر داد.

به گزارش ایکنا؛ جمعیت اسلامی «وفاق ملی» بحرین اعلام کرد که دستگاه امنیتی رژیم آل خلیفه صبح امروز (18 مهر 1399)، 28 نفر را به دلیل مشارکت در مراسم اربعین حسینی به مراکز وزارت کشور احضار کرد. 

 جمعیت الوفاق همچنین از بازداشت 39 شهروند دیگر با اتهامات مشابه در شب گذشته خبر داد. 
 
در این راستا، فعالان بحرینی در شبکه‌های اجتماعی با انتشار فیلمی از تجمع، جشن و پایکوبی هواداران تیم فوتبال «الحد» بحرین پس از قهرمانی در لیگ «شاهزاده ناصر بن حمد» بدون رعایت اصول بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی در روز گذشته، از عدم برخورد جدی با آن‌ها و رفتار متناقض رژیم بحرین انتقاد کردند.

دستگاه‌های امنیتی بحرین در حالی که از آغاز ماه محرم با تهدید، بازداشت، احضار، پرونده‌سازی و محکوم کردن خطبا، مداحان و شهروندان عادی و جریمه‌کردن حسینیه‌ها به بهانه شیوع کرونا یا اهانت به صحابه پیامبر(ص) مانع از برگزاری مراسم‌های عزاداری شده، اما در مقابل دیگر تجمعات را آزاد گذاشته است.

علی الفایز، از فعالان سیاسی بحرین در این خصوص نوشت: «حقیقت این است که ملت ما هم پایبند به اصول شرعی هستند و هم موازین بهداشتی، اما تعرض‌های طایفه‌ای و تبعیض مذهبی و تحریک مردم با اتخاذ معیارهای دوگانه که به طور واضح پشتوانه سیاسی دارند بر هیچ کسی پوشیده نیست و همه این موارد باعث می‌شود مردم به وضوح متوجه تهدیدها علیه دین، موجودیت و هویت خود باشند».

وی در ادامه تاکید کرد: «با اینکه مردم آمادگی عملی خود را برای پایبندی به موازین و مقررات بهداشتی اعلام کرده‌اند شاهدیم که که شعایر دینی اینگونه به طور سازمان یافته مورد حمله امنیتی و رسانه‌ای قرار می‌گیرند و در کنفرانس‌های مطبوعاتی دولتی شیوع کرونا را به احیای شعایر دینی ربط می‌دهند و در عین حال از بی‌مبالاتی مکرر مسئولین دولتی چشم‌پوشی می‌کنند، اینها به معنای سوءاستفاده سیاسی هدفمند است و به منافع ملی ارتباطی ندارد.

علی الفایز افزود: لطفا کسی شیوع کرونا را به برگزارکنندگان شعایر دینی که پایبند به موازین شرعی و بهداشتی هستند ربط ندهد، زیرا اولویت آن است که بی‌مبالاتی طرف‌های دیگر به خصوص مسئولین دولتی را نیز ذکر کنند چرا که این یک تناقضی آشکار است، تعرض به شعایر الهی برای برخی منبعی برای ارتزاق شده و حتی به قیمت ظلم بیشتر به ستم‌دیدگان است.

رژیم آل‌خلیفه از آغاز ماه محرم تاکنون ده‌ها تن از خطبا، مداحان و شهروندان بحرینی را با اتهامات واهی از جمله قرائت زیارت عاشورا، توهین به بنی امیه بازداشت کرده و اکنون در انتهای ماه صفر و موسم اربعین و وفات نبی اکرم(ص) به بهانه شیوع کرونا افراد بیشتری را احضار و بازداشت قرار داده و برای اغلب آنان در دادستانی پرونده تشکیل داده شده و منتظر اعلام محکومیت و مجازات هستند.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: