کد خبر: 3931440
تاریخ انتشار: ۰۶ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۱
وزارت آموزش و پرورش مصر ضمن رد ادعای وجود اشتباه چاپی در قرآن کریم در کتاب درسی پنجم ابتدایی، در این باره توضیح داد.  

به گزارش ایکنا به نقل از «المصری الیوم»، وزارت آموزش و پرورش و آموزش فنی مصر در بیانیه‌ای رسمی، اخبار جدید را در خصوص وقوع اشتباه چاپی در کتاب درسی سال پنجم ابتدایی تکذیب کرد.
 
این وزارتخانه تأکید کرد: تصاویر منتشرشده در شبکه‌های اجتماعی مربوط به نسخه آزمایشی این کتاب است که سال 2016 برای امارات تهیه شده بود و سپس این اشتباه چاپی اصلاح شد. لذا این تصاویر هیچ ارتباطی به سیستم آموزشی مصر ندارد.
 
وزارتخانه مذکور درخواست کرد که تا زمان بررسی کتاب‌های موجود هیچ خبری درباره برنامه‌های درسی این کشور منتشر نشود.
 
جنجال اشتباه چاپی قرآن در کتاب درسی مصر سال 2016 و زمانی رخ داد که انجمن «اولیاء و مربیان مدارس خصوصی مصر» از وجود اشتباه فاحش در آیه‌ای از قرآن کریم در کتاب «تربیت اسلامی» کلاس پنجم ابتدایی این کشور پرده برداشت و تصویر این خطای آموزشی به سرعت در شبکه‌های اجتماعی بین کاربران عرب‌زبان دست به دست شد.
 
آماده// توضیحات وزارت آموزش و پرورش مصر درباره وجود اشتباه چاپی قرآن در کتاب درسی

این انجمن اعلام کرد: این اشتباه در آیه ۲۴ سوره «التکویر» رخ داده است که در صفحه ۶۷ کتاب «تربیت اسلامی» کلاس پنجم ابتدایی مصر به صورت ناقص چاپ شده، به ‌طوری که این آیه به شکل «وَمَا هُوَ بِضَنِينٍ» نوشته‌ شده، در حالی که اصل کلام الهی «وَمَا هُوَ عَلَى الْغَيْبِ بِضَنِينٍ» است.

انجمن اولیا و مربیان مدارس خصوصی مصر ضمن محکومیت این اشتباه بزرگ، گفت: متأسفانه این اشتباه درباره چاپ یک عبارت معمولی نیست، بلکه در مورد تحریف کلام خداوند است و باید پرسید که چگونه با وجود چنین اشتباهاتی، مجوز چاپ این کتب داده شده است.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: