کد خبر: 3937225
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۰
کالج ‌فارسی ـ بوسنیایی برگزار کرد؛
مسابقه مجازی «با دانش بوسنی را بسازیم» به همت مجتمع کالج فارسی بوسنیایی به صورت سراسری در بوسنی برگزار شد و دانش‌آموزان مسلمان با کارهای هنزی زیبا بر غنای رقابت‌ها افزودند.

به گزارش ایکنا از سارایوو، مجتمع کالج فارسی ـ بوسنیایی در سارایوو هر ساله به مناسبت روز ملی بوسنی و هرزگوین با هدف تشویق و تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان نخبه مقطع راهنمایی و شناسایی بهترین‌های این گروه سنی المپیاد علمی در رشته‌های زبان بوسنیایی، انگلیسی و ریاضی با عنوان «با دانش بوسنی را بسازیم» برگزار و با حضور بیش از ۱۸۰ دانش‌آموز نخبه از ۲۵ تا ۳۰ مدرسه مسابقاتی را اجرا می‌کند.

این مسابقات که در نوع خود و در سطح کشوری بی‌نظیر و در میان قشر دانش‌آموزی بسیار حائز اهمیت است، امسال به دلیل شیوع بیماری کرونا و با توجه به صدور دستورالعمل‌های بهداشتی و منع برگزاری حضوری، به صورت غیرحضوری در رشته‌های مقاله‌نویسی و نقاشی در سطح کشوری برگزار شد.

در پایان مهلت اعلام‌شده بیش از ۳۰۰ اثر ادبی و هنری به دبیرخانه مسابقات رسید و پس از بررسی‌های به عمل آمده به نفرات اول تا سوم جوایز نقدی تعلق یافت و به این نفرات بورسیه تحصیل رایگان در مجتمع کالج فارسی بوسنیایی پیشنهاد شد.

لازم به ذکر است امسال این مسابقات با مشارکت و حمایت مالی «عاکف فاضلیچ» شهردار الیاش و حمایت معنوی و علمی انستیتو زبان دانشگاه سارایوو و جمعیت فرهنگی «پروپورود» بوشنیاک‌ها (مسلمانان بوسنی) برگزار شد.

در حاشیه برگزاری مسابقات دانش‌آموزان مسلمان مجتمع با شرکت فعال خود و درست‌کردن کارهای هنری بسیار زیبا و تزئین مدرسه کالج فارسی بوسنیایی بر غنای رقابت‌ها افزودند.

مجتمع کالج ‌فارسی ـ بوسنیایی در سال ۱۹۹۹ در سارایوو، پایتخت بوسنی وهرزگوین با مجوز وزارت آموزش و پرورش بوسنی تأسیس شده و دارای مهد کودک، پیش‌دبستانی، دبستان، راهنمایی و دبیرستان است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: