کد خبر: 3937399
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۲
رئیس شورای سیاستگذاری جشنواره پژوهش و نوآوری در مدیریت شهری از بررسی چهار هزار و 115 اثر در فرآیند داوری جشنواره دوازدهم خبر داد.

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران، مظفر صرافی، دبیر علمی جشنواره مجمع شهری تهران در جلسه برخط کمیته داوری دوازدهمین جشنواره پژوهش و نوآوری در مدیریت شهری که با حضور محمدحسین بوچانی، رئیس شورای سیاستگذاری جشنواره، رؤسای کمیته‌های علمی و دبیران گروه‌های تخصصی جشنواره برگزار شد، ضمن تشکر از همکاری گسترده در داوری این رویداد علمی، اظهار کرد: مشارکت گسترده پژوهشگران و مراکز علمی، علیرغم شرایط ناشی از کرونا بیانگر این است که چرخه پژوهش و نوآوری جریان دارد و پژوهشگران رسالت انسانی و علمی خود را در هر شرایطی انجام خواهند داد.

صرافی با اشاره به محور تاب‌آوری شهری افزود: امیدواریم این پژوهش‌ها بتواند فصل آغازین برنامه‌ریزی و حرکت به سوی شهرهای ایمن و تاب آور باشد.

در ادامه این جلسه، محمدحسین بوچانی، رئیس شورای سیاستگذاری جشنواره بیان کرد: تلاش‌های مدیریت شهری در مهار بیماری کرونا بر پایه دانش و مطالعات انجام شده بوده است و پژوهشگران در این مسیر همواره نقش مشارکتی و فعالانه‌ای داشته‌اند و تلاش داریم نتیجه فعالیت‌های اجرایی در جشنواره ارایه شود.

وی در ادامه با اشاره به محور ویژه جشنواره بیان کرد: هر سال رویکردی تخصصی به عنوان محور جشنواره قرار خواهد گرفت. سال گذشته موضوع نوآوری در فضای شهری انتخاب شد و امسال نیز با توجه به شرایط موجود کشور، موضوع تاب‌آوری شهری به عنوان محور ویژه جشنواره دوازدهم انتخاب شده است.

بوچانی افزود: عدالت، شفافیت و دقت نظر علمی، رویکرد اصلی مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران در انتخاب آثار است و با تفویض اختیارات کامل به هیئت داوران جشنواره، آثاری انتخاب خواهند شد که بتواند تأثیرات جدی برای شکوفایی شهری داشته باشند.

وی گفت: در ارزیابی و داوری 4115 اثر علمی، 118 نفر از اساتید برجسته دانشگاهی با اختیارات کامل و تخصص‌های متفاوت مشارکت دارند و تلاش داریم که این رویداد علمی را به استانداردهای جهانی نزدیکتر کنیم.

وی با اشاره به اینکه جشنواره امسال به صورت برخط برگزار می‌شود، یادآور شد: راه‌اندازی پرتال جشنواره باعث شفافیت بیشتر، مستندسازی و تسریع در فرایندها شده است.

یادآور می‌شود، در ادامه این جلسه، رؤسای کمیته‌های علمی جشنواره نکاتی را در مورد آثار دریافتی در محورهای تخصصی ارائه کردند که مورد بحث و گفت‌وگو قرار گرفت و مقرر شد تصمیمات أخذ شده توسط دبیرخانه جشنواره پیگیری شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: