کد خبر: 3937478
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۶
در انتقاد از موضع ناموجه دولت عراق؛
سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی نجباء از موضع دولت عراق در موضوع حمله موشکی انصارالله به عربستان به شدت انتقاد کرد.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی جنبش مقاومت اسلامی نجباء، «نصر الشَمَّری» در واکنش به اعلام حمایت دولت عراق از رژیم سعودی در ماجرای حمله موشکی انصارالله به تأسیسات آرامکو، این موضع ننگین را نشانه اوج بی‌حیایی دانست و وزیر خارجه را به طایفه‌گرایی یا تبعیت از بیگانگان متهم کرد.
 
سخنگوی رسمی مقاومت اسلامی نُجَباء در پیامی توئیتری به انتقاد از موضع وزارت خارجه عراق در قبال جنگ یمن نوشت: سکوت دولت عراق در قبال جنگ ظالمانه ائتلاف وهابی سعودی علیه ملت صبور یمن و توجیه‌تراشی برای آن، اگرچه مخاطبان را قانع نمی‌کند، اما قابل فهم است.

نصر الشَمَّری ادامه داد: چگونه می‌توان بیانیه وزارت خارجه عراق در محکومیت حمله به کمپانی سعودی «آرامکو» را تفسیر کرد؟! حال آنکه حمله به چنین مرکز صنعتی در زمان جنگ بسیار محتمل است.

وی ضمن انتقاد از استاندارد دوگانه دستگاه دیپلماسی عراق، اظهار کرد: این در حالی است که وزارت خارجه در قبال حملات ائتلاف سعودی به مدارس، بازارها، منازل و حتی مجالس ترحیم در خاک یمن سکوت اختیار می‌کند!

سخنگوی نُجَباء در پایان با طرح این پرسش که آیا موضع فوق ناشی از طایفه‌گرایی وزیر خارجه یا تبعیت او از اراده تحمیلی بیگانگان است؟ نوشت: در هر صورت چنین اقدام ننگینی نشانگر فقدان حیا و انسانیت است.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: