کد خبر: 3938053
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۱
انجمن اسلامی حقوق بشر در لندن درخواست کرد؛
انجمن اسلامی حقوق بشر در لندن از فعالان و آزادی‌خواهان جهان خواست که با نوشتن نامه به رهبران کشورهای مسلمان، از آنها بخواهند که دولت هند را برای پایان دادن به ظلم علیه مسلمانان این کشور تحت فشار قرار دهند.

به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی انجمن اسلامی حقوق بشر در لندن، این انجمن در بیانیه‌ای از فعالان حقوق بشری خواست که برای احقاق حقوق مسلمانان هند با رهبران کشورهای خود رایزنی کنند.

در این بیانیه آمده است: هند پس از تصویب قانون شهروندی، خشونت علیه اقلیت مسلمان خود را تشدید کرده است. این انجمن از فعالان می‌خواهد به این کمپین بپیوندند و حق برابر شهروندی را برای همه هندی‌ها فارغ از دین آنها مطالبه کنند.

در ادامه آمده است: در جولای 2019 «امیت شاه» وزیر کشور هند اعلام کرد که دولت مهاجران غیرقانونی را در جای جای هند شناسایی و آنها را از این کشور اخراج خواهد کرد. همچنین در انتخابات عمومی سال 2019 حزب حاکم بی جی پی ادعا کرد که مهاجران غیرقانونی از کشور اسلامی بنگلادش به هند رخنه کرده و در حال گذران زندگی با استفاده از منابع این کشور هستند.

در نوامبر 2020 گروهی از کارشناسان بین‌المللی در زمینه نسل‌کشی‌های خشونت‌بار در نشستی که شورای مسلمانان هندی‌تبار آمریکا در واشنگتن دی سی ترتیب داده بود هشدار دادند که خطر نسل‌کشی 200 میلیون اقلیت مسلمان هند را تهدید می‌کند.
 
گرگوری استنتون که بنیانگذار سازمان دیدبان نسل‌کشی (Genocide Watch) است و در زمینه نظارت و پیشگیری از نسل‌کشی فعالیت می‌کند اعلام کرد: در هند جرایم سازمان‌یافته علیه بشریت انجام شده و تخریب مسجد بابری و ساخت معبد هندو به جای آن اقدام مهمی در راستای بسترسازی فرهنگی برای نسل‌کشی است.
 
این انجمن از فعالان داخل انگلیس خواسته است که از طریق نامه‌نگاری با رهبران کشورهای مسلمان از آنها بخواهند که دولت هند را برای توقف نسل‌کشی مسلمانان تحت فشار بگذارند.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: