کد خبر: 3949101
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۹

گزارش‌ها نشان می‌دهد سرمایه‌گذاری مسئولانه از جمله سرمایه‌گذاری براساس شریعت اسلامی در کانادا در حال رشد است.

به گزارش ایکنا به نقل از Parry Sound، براساس گزارشی درباره روند سرمایه‌گذاری مسئولانه* در کانادا، سرمایه‌گذاری‌های مبتنی بر اعتقادات مذهبی و اسلامی در این کشور رشد داشته است.

به طور کلی، سرمایه‌گذاری مسئولانه تقریباً 62 درصد صنعت سرمایه‌گذاری کانادا را تشکیل می‌دهد، در حالی که دو سال پیش 50.6 درصد از کل سرمایه‌گذاری در کانادا را به خود اختصاص می‌داد.

به گفته محمد ساواف، بنیانگذار و مدیرعامل شرکت مالی اسلامی منزیل (Manzil) در تورنتو، تحقیقات بازار نشان داده كه بیش از 70 درصد كانادایی‌های مسلمان در صورت موجود بودن زمینه‌های لازم برای سرمایه‌گذاری حلال، در این حوزه سرمایه‌گذاری می‌کنند. این امر به ویژه در مورد مسلمانان جوان که علاقه بیشتری به سرمایه‌گذاری نسبت به نسل‌های قدیمی دارند، صادق است.

براساس شریعت اسلامی، سرمایه‌گذاری باید بدون ربا باشد و این نوع سرمایه‌گذاری در زمینه‌هایی مانند گوشت خوک، مشروبات الکلی و تولید محتویات مستهجن ممنوع است.

*سرمایه‌گذاری مسئولانه که سرمایه‌گذاری پایدار، سرمایه‌گذاری سبز، سرمایه‌گذاری با وجدان اجتماعی و سرمایه‌گذاری اخلاقی نیز خوانده می‌شود، یک رویکرد سرمایه‌گذاری است که هم بازگشت مالی و هم تولید کالا و خدمات با در نظر گرفتن شرایط اجتماعی را شامل می‌شود.

شرکت‌ها و افرادی که مسئولانه سرمایه‌گذاری می‌کنند، اوضاع جامعه و محیط زیست را بهبود می‌بخشند و می‌توانند اهداف سرمایه‌گذاری را با ارزش‌های اجتماعی هم راستا کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: