کد خبر: 3950030
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۱
وزارت خارجه اردن ممانعت رژیم صهیونیستی از کار کارگرانی که در حال انجام بازسازی قبةالصخره در مسجد‌الاقصی بودند را محکوم کرد.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از ینی شفق،  روز یکشنبه، پلیس اسرائیل به داخل مجموعه مسجدالاقصی هجوم برد و مانع از انجام کارهای بازسازی در مسجد از سوی کارگران اوقاف اسلامی بیت‌المقدس شد. 

وزارت خارجه اردن در بیانیه‌ای متوقف کردن عملیات نوسازی در قبةالصخره در محوطه مسجد الاقصی در قدس شرقی را محکوم کرد.
 
وزارت خارجه اردن در بیانیه‌ای، این اقدام اسرائیل را محکوم و اعلام کرد اوقاف اسلامی بیت‌المقدس تنها مرجع مسئول مراقبت و نظارت بر این محوطه است.
 
شورای اوقاف و امور اسلامی فلسطین، سازمانی با مدیریت اردن است که مسئولیت نظارت بر اماکن مقدس اسلامی و مسیحی در قدس را بر عهده دارد.

این شورا روز گذشته در بیانیه‌ای تأکید کرد: هدف از تجاوزات آشکار و مداوم نیروهای اشغالگر صهیونیست، جلوگیری از عملیات بازسازی مسجدالاقصی است.

این شورا افزود: رژیم صهیونیستی همه فعالیت‌های اداره بازسازی مسجدالاقصی را متوقف کرده و اجازه تعمیر نقاطی از این مسجد را که نیاز به تعمیر فوری دارند، نمی‌دهد.

در این بیانیه تأکید شده است: اداره بازسازی مسجدالاقصی عملاً نمی‌تواند از این مسجد محافظت یا آن را تعمیر کند و کارمندان این اداره دائم در حال تهدید شدن به بازداشت و تبعید از سوی صهیونیست‌ها هستند.

برخی منابع عبری‌زبان فاش کردند که رژیم صهیونیستی قصد دارد مسجد قبة‌الصخره را تخریب و ساخت معبد موسوم به «هیکل سلیمان» را جایگزین آن کند.

اسرائیل در جریان جنگ سال 1967 با اعراب، بیت‌المقدس شرقی که مسجد الاقصی در آن واقع است را اشغال و در اقدامی که هرگز از سوی جامعه بین‌المللی به رسمیت شناخته نشد، کل این شهر را در سال 1980 ضمیمه سرزمین‌های اشغالی کرد.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: