کد خبر: 3954147
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۷
استاندار تهران از افزایش میزان بستری‌های کرونایی در این استان خبر داد و گفت:‌ هرگونه نگاه سطحی و عادی انگاری در مدیریت کرونا باعث شکننده‌تر شدن مدیریت کرونا در استان تهران خواهد شد.
افزایش میزان بستری‌های کرونایی در استان تهرانبه گزارش ایکنا به نقل از وبدا، انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران، در حاشیه جلسه شورای آموزش و پرورش با اشاره به افزایش میزان بستری‌های کرونایی در استان تهران گفت: هرگونه نگاه سطحی و عادی انگاری در مدیریت کرونا باعث شکننده‌تر شدن مدیریت کرونا در استان تهران خواهد شد.

وی اظهار کرد: با اعمال محدودیت‌های هوشمند، فاصله‌گذاری اجتماعی شاهد شرایط مطلوبی از آبان ماه به این طرف بودیم.

بندپی افزود: متأسفانه تلقی اشتباه از ساخت واکسن کرونا باعث عادی انگاری در رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم شده است که هرگونه نگاه سطحی و عادی انگاری در مدیریت کرونا باعث شکننده‌تر شدن مدیریت کرونا در استان تهران خواهد شد.

استاندار تهران با اشاره به اینکه از اول بهمن ماه شاهد خیز ملایم افزایش مراجعین سرپایی و بستری بودیم عنوان کرد: این افزایش بستری بسیار نگران کننده است؛ به علاوه شناسایی کانون‌های بیماری کرونا و قرنطینه بیماران را در طرح شهید سلیمانی با جدیت پیگیری می‌کنیم.

محسنی بندپی  گفت: اگر فاصله گذاری اجتماعی و سایر شیوه نامه‌های ابلاغی ستاد کرونا را جدی نگیریم باید منتظر پیک چهارم کرونا باشیم و با توجه به شرایط متزلزل کرونا برپایی مراسم اعتکاف توصیه نمی‌شود و لذا از شهروندان استان تهران تقاضا داریم تا از ظرفیت فضای مجازی در این راستا بهره‌مند شوند.

وی ادامه داد: هرگونه عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی می‌تواند اوضاع مدیریت کرونای استان را شکننده‌تر کند؛ همچنین میزان مرگ و میر کرونای انگلیسی بسیار شدیدتر از کرونای معمولی است و همه رده‌های سنی را شامل می‌شود و در فرودگاه‌ها نیز اقدام به گرفتن تست کامل کرونا از مسافرین می‌شود.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: