کد خبر: 3955259
تاریخ انتشار: ۰۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۴
مراسم تجلیل از ۱۸۵ قرآن‌آموز از ۲۶ استان الجزایر که به صورت مجازی کل قرآن را حفظ کرده‌اند، در استان وهران این کشور برگزار شد.

به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی رادیو الجزایر، در مراسم تجلیل از حافظان قرآن الجزایری که شنبه شب، ۲ اسفند با حضور مقامات، امامان جماعت، شیوخ و نمایندگانی از جامعه مدنی برگزار شد، عمروش مسعود، مدیر اداره اوقاف و امور دینی الجزایر گفت: این حافظان قرآن از ۲۶ استان کشور در برنامه قرآنی تابستانی که از ۵ ژوئیه تا ۲۰ آگوست ۲۰۲۰ از سوی مدرسه الشاطبیه برگزار شده بود، شرکت کرده بودند.
تجلیل از ۱۸۵ قرآن‌آموز مجازی در الجزایر

وی افزود: مدرسه الشاطبیه قرار بود این مراسم را هم‌زمان با انقلاب نوامبر برگزار کند اما به دلیل شرایط شیوع بیماری کرونا، برگزاری آن تا روز ملی شهید به تأخیر افتاد.

مسعود جاری، استاندار وهران نیز گفت: استان وهران به برکت وجود علما و شیوخ، استان «علما و اهل قرآن» محسوب می‌شود.
تجلیل از ۱۸۵ قرآن‌آموز مجازی در الجزایر

وی درباره قرآن‌آموزانی که در این مراسم تجلیل شدند، نیز گفت: این حافظان از دانشجویان دانشگاه هستند که در رشته‌های مختلفی از جمله پزشکی، داروسازی، مهندسی شهری، شیمی، فناوری اطلاعات و سایر رشته‌ها تحصیل می‌کنند.

در این مراسم که خانواده‌های حافظان قرآن نیز حضور داشتند، به این قرآن‌آموزان که بیشتر آنان بانوان بودند، گواهینامه‌ حفظ قرآن اعطا شد.
تجلیل از ۱۸۵ قرآن‌آموز مجازی در الجزایر
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: