کد خبر: 3956637
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۴
کنفرانس بین‌المللی مقاومت در برابر سازشگری که با مشارکت بیش از یکصد نهاد و سازمان بین‌المللی و عربی در حال برگزاری است، بر لزوم تحریم کالاهای صهیونیستی و وحدت جهانی برای مقابله با این رژیم تأکید کردند.

به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه خبری عربی21، فعالیت‌های «کنفرانس بین‌المللی مقاومت در برابر سازشگری» با حضور شخصیت‌های فلسطینی، عربی و خارجی از کشورهای مختلف جهان و با هدف ایجاد جنبشی جهانی برای مقاومت در برابر عادی‌سازی عربی و جهانی روابط با رژیم اشغالگر اسرائیل روز گذشته، 9 اسفند آغاز شد.

«کنگره مردمی فلسطینیان خارج از کشور» فعالیت‌های این کنفرانس بین‌المللی را که تا 3 مارس 2021 (13 اسفند ماه جاری) از طریق فضای مجازی (ZOOM) و با مشارکت پنج قاره ادامه دارد، ترتیب داده است.

منیر شفیق، دبیرکل کنگره مردمی فلسطینیان خارج از کشور گفت که موج عادی‌سازی منطقه عربی از سوی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا هدایت می‌شد و هدف از عادی‌سازی، تثبیت جایگاه رژیم صهیونیستی در منطقه است.

 شفیق با بیان اینکه توافق‌نامه‌های سازش کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی در راستای نابودی آرمان فلسطین است، خواستار مقابله با تمام اشکال عادی‌سازی و ناکام گذاشتن پروژه آن در سطح عربی و بین‌المللی شد و گفت: گام نخست مقابله با سازش از طریق فلسطینیان و با پایان دادن به توافق اسلو و آغاز نافرمانی مدنی و انتفاضه‌ای فراگیر در مقابله با رژیم اشغالگر صهیونیستی ممکن است.
دوله طاهر المصری، نخست‌وزیر اسبق اردن نیز گفت که آرمان فلسطین مرحله‌ای حساس را پشت سر می‌گذارد و توطئه‌های زیادی برای نابودی آرمان فلسطین طراحی شده که یکی از آنها توافق‌های سازش است.
المصری بر اهمیت برملا شدن سیاست صهیونیستی مبتنی بر تبعیض نژادی در قبال فلسطینیان و مخابره آن به دنیا تأکید کرد و گفت: نبرد با رژیم اشغالگر نیاز به طرح‌ها و اندیشه‌هایی نوین دارد تا حق فلسطینیان را بازیابیم.

معن بشور، دبیرکل سابق کنگره قومی اسلامی نیز برگزاری این کنفرانس را تأکیدی بر اولویت آرمان فلسطین از جنبه عربی، فلسطینی، بین‌المللی و انسانی دانست.

او تأکید کرد: عادی‌سازی روابط با اسرائیل در واقع به معنای هم‌پیمانی با دشمن و نه ایجاد رابطه‌ای معمولی است و این علیه مقاومت در فلسطین و هم‌پیمانی با دشمن علیه هر گونه جنبش آزادی‌خواهی است و نبرد برای عادی‌سازی از نهضت عربی ـ جهانی جدا نیست.

بشور بر اهمیت وحدت میان نیروهای ضد سازش در سطح فلسطین و کشورهای عربی و دنیا و  متحد کردن تلاش‌ها در مقابله با عادی‌سازی تأکید کرد.
زوولیولایل ماندلا، نوه رهبر فقید آفریقای جنوبی نیز گفت که عادی‌سازی خیانت به همه مبارزان مقاومت در فلسطین و حق بازگشت پناهندگان فلسطینی به خانه‌هایشان است و آنها مردم فلسطین را رها نخواهند کرد.

لوئیس بلاکو، از کاتالونیا نیز طی سخنانی گفت: موج عادی‌سازی را با رژیم اشغالگر اسرائیل دنبال می‌کنند  و در تلاشند یک کمپین جهانی ایجاد کنند که سیاست رئیس جمهور سابق ترامپ در برابر آرمان فلسطین  را رد می‌کند.

وی همبستگی آنها با مردم فلسطین و حقوق مشروع آنها را تأیید كرد و به لابی اسرائیل و اقدامات آن علیه افرادی كه با آرمان فلسطین همبستگی داشتند  و متهم کردن آنها به یهودستیزی اشاره کرد.

بلاکو نیز بر اهمیت جنبش‌های تحریم رژیم صهیونیستی به منظور زیان رساندن مالی به این رژیم تاکید کرد و گفت که مبارزه برای حمایت از ملت فلسطین ادامه خواهد داشت.

«طارق خوری» عضو سابق پارلمان اردن نیز ضمن اعلام مخالفت با روند مذاکرات با رژیم صهیونیستی و امتیازدهی به این رژیم گفت: باید گروه‌های فشاری برای مقابله با توافق‌های سازش تشکیل شود و بر ملت‌های عربی برای ناکام گذاشتن این پروژه‌ها تمرکز شود و تاکید بر اینکه مقاومت گزینه آزادسازی فلسطین است.

سمعان خوری، رئیس انجمن فلسطینی در آمریکای لاتین نیز در این وبینار گفت: توافق‌های سازش از سوی ملت‌های عربی مردود است و عادی‌سازی با رژیم‌های عربی و نه با ملت‌هاست و این رژیم‌ها معتقدند که عادی‌سازی به آنها مصونیت می‌دهد.

او تصمیم تشکیلات خودگردان برای از سرگیری هماهنگی امنیتی با رژیم اشغالگر را محکوم کرد و گفت: این تصمیم خطرناک موجب از دست رفتن اعتبار تشکیلات خودگردان و تحقیر گروه‌های فلسطینی می‌شود.

لبنی قطامی، استاد فلسطینی‌تبار در دانشگاه آمریکا نیز از سیاست‌های آمریکا در قبال آرمان فلسطین گفت و افزود: آمریکا بر هرگونه تلاش‌های فلسطینیان خارج برای دستیابی به حقوقشان فشار می‌آورد.

وی تأکید کرد: فعالان فلسطینی در آمریکا برای برملا کردن ظلمی که ملت فلسطین از سوی رژیم اشغالگر اسرائیل متحمل می‌شود و مبارزه با نژادپرستی اسرائیل علیه فلسطینیان تلاش می‌کنند.

شماری از فعالان فلسطینی در دیگر کشورها از جمله روسیه نیز طی سخنرانی در این کنفرانس بر مخالفت با موج عادی‌سازی با رژیم صهیونیستی تأکید کردند.

کنفرانس بین‌المللی مقاومت در برابر عادی‌سازی با همکاری و مشارکت بیش از یکصد نهاد و سازمان بین‌المللی و عربی و شماری از رسانه‌ها در حال برگزاری است و نشست‌های امروز به موضوع محصول عادی‌سازی و راهبردی عربی و بین‌المللی برای مقاومت با عادی‌سازی اختصاص دارد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: