کد خبر: 3957257
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۶
شیخ احمد الزین از علمای برجسته اهل سنت لبنان و قاضی سابق شرعی در شهر صیدا و رئیس هیئت امنای تجمع علمای مسلمین لبنان امروز سه‌شنبه، ۱۲ اسفند به لقاءالله پیوست.

به گزارش ایکنا به نقل از المنار،
شیخ احمد الزین یکی از علمای برجسته اهل سنت لبنان و قاضی سابق شرعی در شهر صیدا و رئیس هیئت امنای تجمع علمای مسلمین لبنان بود.
این عالم با مواضع ضد صهیونیستی در منطقه شناخته شده بود. شیخ احمد الزین همواره مقاومت را تنها راه آزادی منطقه از شر غده سرطانی صهیونیست می‌دانست و معتقد بود انقلاب اسلامی ایران طلایه‌دار رهایی قدس شریف است.
رئیس هیئت امنای تجمع علمای مسلمین لبنان می‌گفت، انقلاب اسلامی ایران فراتر از مرز‌های جغرافیایی بود این انقلاب الهام‌بخش خودباوری و ظلم‌ستیزی است و قوای محرکه مردم منطقه در مسیر آزادی قدس شریف است.
جنبش امل لبنان در پیام تسلیتی اعلام کرد: احمد الزین از علمای شامخ اسلامی بود که بیرق مقاومت را به اهتزاز درمی‌آورد و امروز این عالم وارسته که همواره رفیق و یار سیدمان امام موسی صدر بود، به لقاء الله پیوست.
این بیانیه می‌افزاید: امروز علامه مجاهد، قاضی شیخ احمد الزین، مؤمن حقیقی، متعهد و پرچمدار تقریب مذاهب و اقوام مختلف که عمری را در خدمت دین، بشر و دفاع از مقاومت در لبنان و سوریه سپری کرد، دار فانی را وداع گفت.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: