کد خبر: 3962193
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۱
دوره مجازی جریان‌شناسی زن و خانواده پس از انقلاب اسلامی به همت پژوهشکده زن و خانواده برگزار می‌شود.
دوره مجازی جریان‎‌شناسی زن و خانواده پس از انقلاب برگزار می‌شودبه گزارش ایکنا، پژوهشکده زن و خانواده با هدف آشنایی پژوهشگران حوزه زن و خانواده با جریان‌ها و تحولات مهم این عرصه در سال‌های پس از انقلاب تاکنون (۱۳۹۷-۱۳۵۷)، اقدام به برگزاری دوره مجازی آفلاین با موضوع «جریان‌شناسی زن و خانواده پس از انقلاب اسلامی» می‌کند.
 
پریمی، مسئول آموزش پژوهشکده زن و خانواده با اعلام این خبر، افزود: یکی از فعالیت‌های مهمی که جریان‌های فمینیستی انجام داده‌اند، روایتگری انقلاب و جریان زنان بعد از انقلاب و حتی مشروطه است. این روایت و جریان‌شناسی چنان است که منجر به بازسازی فمینیستی تاریخ می‌شود. در نقطه مقابل ما با خلاء روایتگری در بین نیروهای انقلابی و متدین به خصوص در زمینه جریان‌های زنان و تحولات زنان و خانواده پس از انقلاب اسلامی مواجه هستیم.
 
مسئول آموزش پژوهشکده سپس اظهار کرد: شیوه برگزاری دوره به صورت مجازی (آفلاین) است و به شرکت‌کنندگان، گواهی معتبر از سوی پژوهشکده زن و خانواده اعطاء خواهد شد.
 
پریمی افزود: مخاطبین دوره، اساتید رشته‌های مطالعات زنان، حقوق، روان‌شناسی و تاریخ انقلاب اسلامی، طلاب و دانشجویان رشته مطالعات (اسلامی) زنان و رشته‌های مرتبط، مبلغان سازمان تبلیغات اسلامی و دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه، پژوهشگران و فعالان مطالعات زن و خانواده و پژوهشگران حوزه انقلاب اسلامی خواهند بود.
 
وی تصریح کرد: سرفصل‌های این دوره شامل؛ «جریان‌شناسی فعالان زن»، «تحولات حجاب»، «روشنفکری دینی و مسئله زنان»، «تحصیلات عالیه زنان»، «رشته مطالعات زنان»، «تحولات جنسی»، «اشتغال بانوان»، «تحولات قوانین خانواده»، «تحلیل کلی تحولات» و «حدس‌هایی درباره آینده» است.
 
همچنین، علاقه‌مندان به شرکت در این دوره می‌توانند با مراجعه به نشانی‌های http://event.wrc.ir و http://wrc.ir ثبت‌نام کنند.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: