کد خبر: 3963367
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۴
مسلمانان انگلیس در آستانه دومین رمضان کرونایی با اشتیاق منتظر آغاز این ماه هستند؛ امسال هم مانند سال گذشته برخی از آداب و عبادات جمعی خاص این ماه برگزار نمی‌شود.

به گزارش ایکنا به نقل از دلیل الوطن، بر اساس گزارش مرکز آمار انگلیس سه میلیون مسلمان در این کشور زندگی می‌کنند. اکنون آنها  منتظر آغاز ماه رمضان 2021 هستند و مایلند از اوقات شرعی نماز و روزه‌داری باخبر شوند.

انتظار می‌رود ماه رمضان در انگلیس از 13 آوریل (24 فروردین) آغاز شود که رؤیت هلال ماه نو در شب 29 شعبان آغاز ماه رمضان را تأیید خواهد کرد. همچنین رمضان امسال احتمالاً 30 روزه خواهد بود.

مسلمانان انگلیس که بیشتر آنها عرب‌تبار هستند بسته به اینکه اصالتا از چه کشوری هستند در این ماه بیشتر، غذاهای معروف عربی می‌خورند. در شرایط عادی مسلمانان در این ماه برای ادای نماز تراویح به مساجد می‌روند اما امسال برای دومین سال متوالی، مسئولان بهداشتی آنها را از اقامه نماز تراویح منع کرده‌اند.

از این رو مسلمانان آداب روزه و نماز را در خانه به جا می‌آورند و از طریق گوشی‌های هوشمند و شبکه‌های اجتماعی تبریکات رمضانی را تبادل می‌کنند. در آستانه رمضان کودکان مسلمان در این کشور بر در و دیوار کاغذهای تزئینی رنگی می‌چسبانند .

دولت بریتانیا به تازگی اعلام کرده که مساجد می‌توانند با رعایت شرایط بهداشتی، استفاده از ماسک و ضدعفونی به تدریج کار خود را از سر بگیرند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: