کد خبر: 3964290
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۴
با فرارسیدن ماه رمضان، مسلمانان اتیوپی امیدوارند که درگیری‌های داخلی در این کشور پایان یابد و صلح برقرار شود.

به گزارش ایکنا به نقل از آناتولی، مسلمانان اتیوپی امروز سه‌شنبه، ماه مبارک رمضان را آغاز  می‌کنند مسلمانان جمعیتی حدود 28.7 میلیون نفر، 34٪ از جمعیت این کشور را تشکیل می‌دهند و این کشور پس از نیجریه دومین جمعیت مسلمان بزرگ جنوب صحرای آفریقا را به خود اختصاص داده است.

 محمد علی، تاجر 72 ساله می‌گوید امیدوار است ماه رمضان امسال است فرصتی برای آرامش در اتیوپی ایجاد کند. وی افزود: بزرگان در شهر من در حال سازماندهی نمازهای ویژه برای برقراری صلح، اتحاد و تفاهم در کشور هستند. ما اطمینان داریم که خداوند دعای ما را می‌پذیرد و یک بار دیگر صلح را در اتیوپی مشاهده خواهیم کرد. 

زویفه شفیع دیگر شهروند اتیوپایی نیز افزود: ما اغلب اخبار مربوط به کشتار و آوارگی را می‌شنویم. اتیوپی در میانه یک چالش جدی قرار دارد. اما در ماه رمضان، امیدوار خواهیم شد و نیرو می‌گیریم تا بر مشکلات غلبه کنیم. 

 تورم دو رقمی، هزینه‌های زندگی در این کشور را افزایش داده است. به گفته زویفا، هزینه‌های مواد غذایی ائلیه مانند روغن خوراکی و خرما بیش از بودجه بسیاری از خانواده‌ها افزایش یافته است.

در ماه رمضان، مردم با خوردن خرما و سوپ‌های مخصوص خود افطار می‌کنند. سمبوسه‌های مخصوصی که با چای مصرف می‌شوند، معمولاً وعده افطار را تشکیل می‌دهد.

زویفا افزود: بیماری همه‌گیر کرونا بار دیگر شدت گرفته و افراد زیادی در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها بستری شده‌اند. 

مفتی حاجی عمر ادریس، رئیس شورای عالی امور اسلامی اتیوپی، مردم را به کمک‌های خیریه  و کمک به نیازمندان با ارائه خیرات در ماه روزه فراخواند.

 از نوامبر سال گذشته درگیری‌هایی در منطقه تیگرای بین جبهه آزادی‌بخش مردمی تیگرای و نیروهای دفاع ملی اتیوپی که تحت حمایت پلیس دولتی اتیوپی هستند، آغاز شده که هنوز ادامه دارد و منجر به آوارگی صدها هزار نفر از مردم این منطقه شده است. 

مردم این کشور امیدوارند با آغاز ماه رمضان این درگیری‌ها فروکش کند و بار دیگر صلح برقرار شود. 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: